Copy
חדש! // הניוזלטר המשפטי של המגזר השלישי >>
 
לאחר כשנה של פעילות פורום היועצים המשפטיים בעמותות אנו שמחות להציג בפניכם את הניוזלטר המשפטי של המגזר השלישי. הפורום הוקם ביוזמת עו"ד רגינה באבייב, יועמ"ש העמותה לילדים בסיכון, מתוך שאיפה לחבר בין היועצים המשפטיים הפנימיים בעמותות ולייצר נטוורקינג והעצמה אישית ומקצועית במסגרת התפקיד, המאופיין לרוב בבדידות מקצועית.
אחד מהחיבורים הראשונים שהתחרשו בין כותלי הפורום הוא שיתוף הפעולה המקצועי בהובלת הפורום יחד עם עו"ד רינת בר-אל, יועמ"ש עמותת יעדים לצפון מיסודה של קרן רש"י.

הקמת הפורום ופעילותו מתאפשרת מתוך שיתוף פעולה עם ארגון מנהיגות אזרחית וארגון היועצים המשפטיים בישראל – ACC.
ארגון היועצים המשפטיים בישראל הינו שלוחה של ארגון ACC  העולמי, ומאגד למעלה מ-450 יועצים משפטיים בישראל. הארגון מקיים מפגשים, כנסים ופרזנטציות בנושאים מקצועיים, המועברים על ידי עורכי דין מפירמות מובילות במשק. 

מנהיגות אזרחית הוא ארגון הגג המייצג של המגזר השלישי בישראל, המקדם מאז 1986 מסגרות לחיזוק  מגזר השלישי וארגוניו. הארגון עוסק בסוגיות רוחב המשפיעות על ארגוני החברה האזרחית כמו חקיקה, רגולציה, מנהל תקין ועוד, וחברים בו מאות עמותות ומלכ"רים.

הניוזלטר המשפטי שבפניכם, בעריכת רגינה ורינת, הוא פרי שיתופי הפעולה המקצועיים הקיימים במסגרת הפורום. מטרת הניוזלטר היא לעדכן ולהתעדכן בשינויי חקיקה ורגולציה ולשתף בכלים ניהוליים, פתרונות משפטיים, נושאים לשיח עמיתים, הצעות לייעול ועוד, מהזווית של תפקיד יועמ"ש בעמותה. 

ומה הפעם?
>> הכירו את פורום היועצים המשפטיים בעמותות 
>> דיני עבודה: השפעת התיקון לחוק שכר שווה לעובד ולעובדת
>> זכויות יוצרים: מדריך מעשי לצוותים בשטח
>> קורונה: פטור ממסכה במקום העבודה


לבירורים והצעות ניתן לפנות בדוא"ל למנהלות הפורום: 
עו"ד רגינה באבייב: Regina@trac.org.il  : | עו"ד רינת בר-אל: Rinatb@yeadim.org

קריאה מועילה ומהנה!
פורום היועצים המשפטיים בעמותות
היועץ המשפטי מהווה מעין שומר סף מפני סיכונים לארגון ולנושאי המשרה בו. תפקידו הינו להתריע ולייצר פתרונות משפטיים מגוונים. היועמ"ש הינו חלק אינטגרלי מממשקי העבודה הקבועים עם חברי ההנהלה בארגון. עבודתו הינה דינאמית ומחייבת היכרות טובה של פעילות הארגון, הרחבה מתמדת של הידע המקצועי והתמצאות בתחומי משפט שונים.
הפורום מציע כנסים מקצועיים, שיתופי פעולה ולמידת עמיתים, וכן הינו אמצעי נוסף להשפעה על הגורמים הרגולטוריים ואפיק לקידום האינטרסים המשותפים לעמותות בישראל בהיבטים המשפטיים.  
מכירים עוד יועצים משפטיים בעמותות? הזמינו גם אותם להצטרף
השפעת התיקון לחוק שכר שווה לעובד ולעובדת | עו"ד רינת בר-אל, יועצת משפטית, עמותת יעדים לצפון מיסודה של קרן רש"י

האפליה בשכר בין נשים לגברים קיימת מזה עשרות שנים. במטרה לצמצם את הפערים, חוקק עוד בשנת 1964 (!!) חוק שכר שווה לעובדת ולעובד, התשכ"ד – 1964. ספוילר שבוודאי ידוע לכולנו: החוק לא הצליח להגשים את ייעודו. לאחרונה התקבל תיקון חקיקה לחוק, הנוגע לחובת עריכת ופרסום דו"ח פנימי אחת לשנה. האם זה תקף גם על עמותות? ומה זה אומר בפועל?
לקריאת המאמר המלא >>
זכויות יוצרים: מדריך שימושי לצוותים בשטח | עו"ד רגינה באי-באבייב, יועצת משפטית פנימית ומנהלת המחלקה המשפטית במרכז לטיפול וחקר באוטיזם, עמותה לילדים בסיכון

האם מותר לעשות שימוש בסרטון שהופץ ברשת לצורך מצגת לעובדים? איך אפשר לדעת מתי יש זכות יוצרים ומתי לא?
רשת האינטרנט שופעת בחומרים זמינים ונגישים והפיתוי לעשות שיתוף או שימוש תמים לכאורה, במגוון התמונות, הסרטונים והתכנים הוא פיתוי גדול וחושף את הארגון לתביעה ונזק כלכלי. אז איך עושים את זה נכון?
פטור מעטיית מסכה לאנשים עם מוגבלות במקום העבודה | עו"ד אלעד מזרחי, המחלקה המשפטית, מרכז לטיפול וחקר באוטיזם, עמותה לילדים בסיכון
 
האם העמותה כמעסיק, מחויבת להתחשב בפטור מעטיית מסיכה בשל מוגבלותו הרפואית של העובד במקום העבודה? ומה ההשלכות של פטור מעטיית מסיכה במקום העבודה כלפי עובדים אחרים, מה הסיכון ואחריות המעביד במקרה כזה?
עו"ד מזרחי  סוקר במאמרו את חוק שיווין הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות.
לקריאת המאמר המלא >>

האמור והכתוב בניוזלטר מוצע כשירות לציבור על ידי פורום יועצים משפטיים בעמותות (להלן: "הפורום"). הכתוב בניוזלטר הינו מידע כללי ואינו מהווה ייעוץ משפטי, או הצעה למתן שירותים משפטיים. אין הפורום או מי מטעמו, מקבל על עצמו  אחריות כלשהי ביחס לכל טעות או אי-דיוק או אי-הבנה מצד הקורא. כל המעיין בניוזלטר ועושה שימוש במידע הכלול בו, עושה זאת על אחריותו.

מכירים עוד יועצים משפטיים בעמותות? הזמינו גם אותם להצטרף
Facebook
Instagram
Website
Email
מנהיגות אזרחית 2021 - מוזמנים לשתף ולהעביר הלאה!
You can update your preferences or unsubscribe from this list.