Copy
Як виявилося, для значної кількості громад вибори 25 жовтня стали лише половиною справи. У другому турі понад два десятки міст вибирали міських голів. Відбулась також низка виборів у селах та селищах, де крім голів вибирали депутатів рад. Порівняно з волевиявленням 25 жовтня складнішою виявилась епідситуація, але перше голосування далося взнаки - на всіх рівнях до викликів були готові краще, а питання безпеки обміркували ретельніше.
 
Другий тур виборів міського голови було призначено в 21 громаді чисельністю понад 75 тис мешканців. Крім того, у низці територіальних громад по всій Україні вибирали депутатів місцевих рад. В умовах погіршення епідситуації другий тур потребує особливої пильності до здоров’я учасників виборчого процесу - кандидатів, виборців, членів ДВК. Щоб нагадати про прості речі, що рятують життя, Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” підготував просвітницьке відео та провів інформаційну кампанію у тих регіонах, які готувалися до другого туру: розміщували матеріали в місцевій пресі, на радіо та ТБ.
 
Про нинішні місцеві вибори можна як мінімум тричі сказати “вперше”. Вперше на них випробували нове виборче законодавство, вперше вибори відбулися в умовах карантину і вперше право голосу отримали внутрішньо переміщені особи та трудові мігранти. У той самий час як третє “вперше” мало би збільшити кількість відвідувачів дільниць, карантинне “вперше” суттєво вплинуло на явку, переконані як представники ЦВК, так і громадських організацій, про що йдеться в інтерв’ю виконавчої директорки Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяни Дурнєвої та члена ЦВК Сергія Постівого на сайті Національного радіо.   
 
Вибори 2020 року поставили перед Україною виклики, які ще належить опрацювати. Зокрема, експерти наголошують, що суттєві законодавчі зміни, що регламентують процес перебігу виборів, слід вносити не пізніш як за рік до виборів, щоби належним чином відлагодити пропоновані механізми. Такі дані з-поміж іншого оприлюднив Національний демократичний інститут (НДІ) у своєму заключному дослідженні про перебіг місцевих виборів в Україні. 
 
Порушники мають бути покарані! Тільки так можна попередити будь-які незаконні дії на наступних виборах. Другий тур виборів не обійшовся без зловживань як і перший - в органах МВС зареєстрували 54 заяви та повідомлення. Результатом звернень стало два адмінпротоколи та два кримінальних провадження. Зокрема, правоохоронці затримали підозрюваного в організації “каруселей”. Загалом з початку виборчої кампанії правоохоронці зареєстрували понад 17 тисяч звернень громадян йдеться на сайті МВС.   
 
Через конфлікт на Донбасі позбавленими права голосу лишилося близько півмільйона українців. Цим, а також викликами, які спричинила епідемія COVID-19, стурбовані представники міжнародної місії зі спостереження за виборами. Водночас, експерти схвально відзначили спрощення процедур з реєстрації виборців, що сприяє більшій доступності для реалізації виборчого права, йдеться в матеріалі УНН.
 
Про деякі висновки перебігу голосування на виборчих дільницях під час місцевих виборів пише у блозі на "Новом времени" юристка Громадського холдингу "ГРУПА ВПЛИВУ" Марія Красненко. Вона зокрема вказує на те, що виборчі дільниці досі є малодоступними для виборців з інвалідністю. Перед цими виборами, за даними дослідження Громадянської мережі ОПОРА, лише 3% дільниць були доступними для маломобільних груп населення. І це попри той факт, що в Україні нараховується близько 2.7 млн українців з різною формою інвалідності, які бажають рівної участі у виборчому процесі.
 
У Тристоронній контактній групі вважають, що вибори на окупованих територіях можливі вже у вересні наступного року. Цю думку озвучив речник ТГК Олексій Арестович в ефірі Громадського. На його переконання, сказати своє вирішальне слово й долучитися до виборчого процесу зможуть і ті мешканці Донеччини та Луганщини, які нині перебувають на підконтрольних Україні територіях. Таких людей налічується близько півтора мільйона, але є інформація, що третина з них вже повернулися додому, а фактично - в окупацію.
 
"Своєю невгамовною енергією та професіоналізмом разом з командою змінила життя 5 мільйонів українців, а саме цьогоріч на місцевих виборах більш як 5 мільйонів українців отримали право голосувати та можливість змінити виборчу адресу практично в один клік," - дивіться історію успіху в інтерв'ю з виконавчою директоркою "ГРУПИ ВПЛИВУ" Тетяною Дурнєвою.
 
6 та 27 грудня в Україні в деяких громадах відбудуться повторні місцеві вибори. Обиратимуться 2 депутати селищних рад, 10 депутатів сільських рад та міський голова Кривого Рогу. Крім того, повторні місцеві вибори також відбуватимуться протягом січня. Більше інформації- на сайті Центральної виборчої комісії.

Вже сьогодні варто подбати про реалізацію свого виборчого права у майбутньому. Вже зараз можна змінити виборчу адресу, якщо ви визначились зі своєю громадою, де мешкатимете впродовж наступних років. Це особливо важливо для тих, хто не встиг до 10 вересня змінити виборчу адресу! Громадський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ" пропонує переглянути відео "Зміни виборчу адресу та голосуй в тій громаді, де живеш!"
 
ІНФОРМАЦІЯ  ПРО  ПРОЄКТ
Ця ініціатива реалізується громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.


ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
м.Київ, вул. Саксаганського, 41В, кв. 4. 
тел.: +38 050 477 08 00
Facebook
Website
Twitter


This email was sent to hawerand@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
РЦ · вул.Саксаганського, 41в, кв. 4 · Київ 01033 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp