Copy

Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» презентував результати фокус-групового дослідження щодо зміни виборчої адреси за наслідками впровадження спрощеної процедури, яка почала діяти з 1 липня 2020 року. Дослідження було проведено спільно з центром «Соціоінформ» на основі дискусій з внутрішньо переміщеними особами та “трудовими мігрантами” для аналізу процесу зміни виборчої адреси та напрацювання рекомендацій для покращення процедури. Зокрема вивчалися питання щодо поінформованості про процедуру зміни виборчої адреси, про те, наскільки вона виявилася дієвою на практиці, які виникали перешкоди у виборців тощо.

Докладніше >>>

 

Наприкінці січня відбулася конференція «Місцеві вибори 2020 року в Україні: висновки та рекомендації». Упродовж трьох днів управлінці та експерти аналізували організаційно-технічні складові виборчого процесу. Учасники конференції могли долучитися до однієї або декількох робочих груп, за бажанням, та взяти участь у дискусіях на різні теми, які були попередньо визначені на основі звітів спостерігачів та  за результатами аналізу виборчого процесу. Висновки кожної робочої групи були представлені всім учасникам конференції та допоможуть сформувати поглиблені рекомендації, корисні для процесу внесення змін до виборчого законодавства. Розроблені в рамках конференції рекомендації незабаром будуть надані на розгляд Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування й поширені публічно.

Джерело: IFES-Україна

 

У рамках згаданої онлайн-конференції Стюарт Діксон (Велика Британія, ILDG), доповідач Конгресу з питань спостереження за місцевими та регіональними виборами, презентував висновки інформаційного звіту Конгресу про вибори в Україні основним зацікавленим сторонам у виборах. З-поміж іншого він відзначив, що на місцевих виборах в Україні, які відбулись 25 жовтня 2020 року, ВПО вперше змогли проголосувати в округах свого поточного місця проживання. «Тема ВПО є гарним прикладом того, як співпраця, заснована на спостереженнях за виборами, прагматичних рекомендаціях та подальша діяльність можуть виявитися корисними для демократичного прогресу та реформ у державах-членах Ради Європи», - наголосив доповідач Конгресу.

Джерело: Офіс Ради Європи в Україні

 

У 2020 році українці отримали понад 4,5 млн послуг, пов’язаних з реєстрацією місця проживання. Незабаром, як обіцяють у Мінцифрі, зміна місця реєстрації буде доступна онлайн на порталі Дія. Для цього ще наприкінці 2020 року Уряд ухвалив постанову, яка впроваджує експериментальний проєкт з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронному форматі.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації

 

До ЦВК надійшли висновки від Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій - обласних військово-цивільних адміністрацій щодо можливості проведення місцевих виборів 28 березня 2021 року на окремих територіях цих областей. Там вважають, що «у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України на окремих територіях Донецької та Луганської областей неможливо забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року». До переліку таких громад належать 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського й Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області. У ЦВК сподіваються, що в недалекому майбутньому перші вибори у цих 18 територіальних громадах Донецької та Луганської областей відбудуться в безпечних умовах із повним дотриманням міжнародних стандартів та українського законодавства.

Джерело: ЦВК

 

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4564 про внесення змін до деяких законів щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. «Хоча, відповідно до Закону, реєстрація місця проживання чи її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод… або підставою для їх обмеження, на практиці… відсутність відомостей про зареєстроване місце проживання в паспорті призводить до додаткових ускладнень». Ця цитата із пояснювальної записки до законопроєкту. Станом на сьогодні людина «закріплена» за певною територією і де-факто має менше прав у іншій місцевості. Документ має на меті усунути ці суперечності.

Джерело: Верховна Рада

 

Згідно з опитуванням, що проводилось на початку грудня 2020 року Коаліцією організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих від збройного конфлікту, понад 30% опитаних визначали саме невчасну зміну виборчої адреси як основну причину своєї неучасті у місцевих виборах. Юристка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко спростовує кілька міфів щодо активності внутрішньо переміщених осіб на місцевих виборах і радить уже зараз звертатись до органів ведення Державного реєстру виборців, аби брати участь у голосуванні в нових громадах у майбутньому.

Джерело: Донецкие новости

 

21 січня на платформі Zoom відбулася експертна зустріч, під час якої обговорювалися можливі законодавчі зміни в частині вдосконалення Виборчого кодексу для збереження позитивних тенденцій лібералізації процедур зміни виборчої адреси. Загалом учасники експертної зустрічі дотримуються позиції, що лібералізація процедури зміни виборчої адреси – незворотний крок уперед, який, утім, потребує певного вдосконалення, аби запобігти появі «схем» в умовах українських реалій. Зміни до законодавства  – це логічний крок й вони на меті внеможливити надалі потенційні зловживання із зміною виборчої адреси. 

Джерело: Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

 

Центральна виборча комісія оприлюднила звіт про діяльність у 2020 році. У звіті - 8 розділів: “Вибори”, “Забезпечення інституційної спроможності Комісії”, “Співпраця Комісії з державними органами”, “Інклюзивність”, “Міжнародна співпраця”, “Просвіта”, “Комунікація” та “Фінансова складова діяльності Комісії”. Приємно відзначити, що в звіті є згадка і про співпрацю з Громадським холдингом "ГРУПА ВПЛИВУ" (54 стор.). А саме - в контексті підготовки документів, які б надали можливість брати участь у виборах, насамперед місцевих, внутрішньо переміщеним особам, трудовим мігрантам, іншим виборцям, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації або не мають зареєстрованого місця проживання.

Докладніше: вебсайт ЦВК
ІНФОРМАЦІЯ  ПРО  ПРОЄКТ
Ця ініціатива реалізується громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.


ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
м.Київ, вул. Саксаганського, 41В, кв. 4. 
тел.: +38 050 477 08 00
Facebook
Website
Twitter


This email was sent to hawerand@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
РЦ · вул.Саксаганського, 41в, кв. 4 · Київ 01033 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp