Copy

28 березня 2021 року в Україні відбулися проміжні вибори до ВРУ в одномандатних виборчих округах №50 у Донецькій області та №87 на Івано-Франківщині. За попередньою інформацією ЦВК, на момент закриття виборчих дільниць явка виборців становила 20.99% у виборчому окрузі №50 та 35.05% у виборчому окрузі №87.

Джерело: Центральна виборча комісія

 

Верховна Рада призначила позачергові вибори Харківського міського голови на неділю, 31 жовтня 2021 року. Відповідну постанову №5292 підтримали 249 народних депутатів на позачерговому засіданні ВР 30 березня.

Джерело: Укрінформ

 

Команда Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» здобула перемогу в кінофестивалі за найкращий мотиваційний відеоролик, присвячений зміні виборчої адреси. Близько 100 відеороликів від учасників і команд з усього світу - і наше відео одне з найкращих! Колегія суддів кінофестивалю обрала переможців у кожній категорії, враховуючи творчий підхід, креативність та якість відеоролику. 

Джерело: Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

 

Голосування на виборах не за «пропискою»: чому варто готуватися вже сьогодні? Потенційно така процедура стосується близько 5,5 мільйона громадян. З них 1,2 млн – внутрішньо переміщені особи, 1 млн – виборці без реєстрації та орієнтовно 3,3 млн є внутрішніми мігрантами. Тепер вони можуть обирати органи місцевого самоврядування та впливати на розвиток своїх громад незалежно від зареєстрованого місця проживання… Про ці та інші питання розповідає юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Марія Красненко.

Джерело: Zmina

 

23-24 березня 2021 року Громадянська мережа ОПОРА провела форум «Виборча реформа: оцінка через призму цінностей, політичних прав, якості процедур». Тему участі ВПО в житті нових громад порушила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук. Вона, зокрема, наголосила, що внутрішньо переміщеним особам за 7 років удалося інтегруватися, вони мають повноцінний доступ до виборчих прав та можуть формувати політику органів місцевого самоврядування.

Джерело: Громадянська мережа ОПОРА

 

IFES-Україна оприлюднила рекомендації за підсумками національної конференції «Місцеві вибори 2020 року в Україні: вивчені уроки та рекомендації», яка відбулася в січні цього року. Захід об’єднав понад 300 учасників і став платформою для відкритого та конструктивного діалогу між національними та міжнародними стейкхолдерами у сфері виборів. Підсумковий документ, який можна завантажити тут, загалом складається з 43-х пунктів-рекомендацій. 

Джерело: IFES-Україна 

 

25 березня 2021 року у форматі відеоконференції відбувся круглий стіл на тему: «Шляхи удосконалення законодавства про забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб». Під час заходу були обговорені проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи під час реалізації своїх прав та свобод, питання взяття їх на облік, здійснення права на соціальний, пенсійний захист, забезпечення житлом. Окремо розглядались основні законодавчі ініціативи, спрямовані на забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб.

Джерело: Комітет ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій

 

Розмова з Анжелою Бабкіною – відомою правозахисницею та громадською активісткою Закарпатської області про те, як змінилося життя переселенців на Закарпатті після того, як у 2019 році був прийнятий новий Виборчий Кодекс і переселенці отримали право голосу на місцевих виборах.

Джерело: Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

 

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочав засідання Робочої групи для напрацювання комплексних змін у виборче законодавство з метою уніфікації механізмів правового регулювання виборчого процесу в Україні.  

Джерело: ОПОРА 

 

Понад два мільйони голосів виборців залишилися неврахованими на місцевих виборах-2020. Такі дані оприлюднила Центральна виборча комісія за результатами аналізу місцевих виборів - 2020. Центральна виборча комісія продовжує працювати над підготовкою пропозицій до Виборчого кодексу України, зокрема над зміною підходів до визначення критеріїв встановлення недійсності бюлетенів, адже кількість втрачених голосів через недійсність бюлетенів приблизно співмірна з населенням цілої європейської країни, наприклад Словенії чи Латвії. 

Джерело: Центральна виборча комісія

ІНФОРМАЦІЯ  ПРО  ПРОЄКТ
Ця ініціатива реалізується громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.


ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
м.Київ, вул. Саксаганського, 41В, кв. 4. 
тел.: +38 050 477 08 00
Facebook
Website
Twitter


This email was sent to hawerand@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
РЦ · вул.Саксаганського, 41в, кв. 4 · Київ 01033 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp