Copy
Електронний бюлетень Академії української преси
20 березня - 3 квітня 2017 року
Переглянути бюлетень у браузері
Відбулася головна медіаосвітня подія року – П’ята міжнародна науково-методична конференція «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи».
 
Медіаосвіта життєво необхідна кожному українцю
МЕДІАЛАБОРАТОРІЯ
“Медіалабораторія” відбулася!

29 березня – 1 квітня 2017 року у Києві на базі Інституту журналістики відбулася перша «Медіалабораторія», яка зібрала 24-х студентів-журналістів ВНЗ України. Унікальним цей захід був не лишу тому, що це перший досвід роботи у такому форматі, а й те, що студенти мали змогу протягом цілого дня втілювати теоретичні знання на практиці у рамках П’ятої міжнародної науково-методичної конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи».

___________________________
Матеріали створені у рамках заходу “Медіалабораторія”

Школи практичної журналістики Академії української преси
___________________________

 

Автор: Ян Махівськийстудент,
Київський університет імені Бориса Грінченка 


Вейн Шарп: медіаграмотність в умовах конфліктуВейн Шарп: медіаграмотність в умовах конфлікту
Автор: Юлія Зорястудентка, Чорноморський національний університет імені Петра Могили
НОВИНИ
Розпочався спільний проект АУП та DW Akademie
з підготовки тренерів з медіаграмотності

 
Розпочався спільний проект АУП та DW Akademie з підготовки тренерів з медіаграмотності27-30 березня 2017 року Академія української преси за підтримки DW Akademie провела перший 4-денний тренінг з підготовки тренерів з медіаграмотності, який відбувся у Києві.
Загалом у трeнінгу взяли участь викладачі, мeнeджeри освіти, студeнти, бібліотeкарі та журналісти (21 учасник).


 

У Луцьку та Рівному презентували нове видання АУП
«Журналістика: що треба знати та вміти» Геннінга Носке

 
У Луцьку презентували нове видання АУП «Журналістика: що треба знати та вміти» Геннінга Носке22 березня у Рівному в конференц-залі готелю «Мир» та 23 березня 2017 року в Луцьку, на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація нового видання – книжки для читання та підручника «Журналістика: що треба знати та вміти» Геннінга Носке. Це 19 перекладне видання з німецької мови в рамках Бібліотеки масової комунікації та медіаграмотності Академії української преси.
Підготовка та друк видання здійснені за підтримки Федеративної Республіки Німеччина. 
Якщо ви теж хочете отримати це, або інше видання #АУП, заходьте на сайт до рубрики "Видання" та надсилайте свої запити на адресу: info@aup.com.ua  

 
Учасники П’ятої міжнародної науково-методичної конференції з медіаграмотності отримали інструменти інтерактивної роботи в процесі викладання курсу «Медіаграмотність»

З п'яти заходів, що відбулися минулого тижня, двічі та у різних містах нам вдалося організувати тренінг «Інтерактивні форми та методи навчання в процесі викладання курсу «Медіаграмотність», що підтриманий Програма "У-Медіа", Інтерньюз. 28 березня у КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» та 31 березня в рамках П’ятої міжнародної науково-методичної конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи», що відбулася у Києві учасники захоплено працювали з тренером Татьяна Иванова (Tatyana Ivanova), яка побудувала діалог в рамках заходу на тему актуальності медіаграмотності, її специфіки в Україні, а також тих методичних форм і методів впливу при яких дана тема буде більш ефективно, з інтересом для учнів впроваджена в навчальний процес. 
 
Відбулася зустріч робочої групи Міністерства освіти і науки України
 
3 квітня 2017 року відбулася зустріч робочої групи Міністерства освіти і науки України із оновлення навчальних програм для 5-9 класів за участю Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Координатори проекту оновлення навчальних програм для 5-9 класів Sergii Gorbachov та Тетяна Засєкіна презентували результати двох сесій обговорення до яких долучилися близько 2 500 учасників.
Освітні проекти, які підтримуються міжнародними донорськими організаціями представили матеріали, які можуть бути долучені до оновлених програм, де вже мають бути заявлені початки компетентнісного підходу. Зокрема Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм #АУП представила навчально-методичний доробок організації в сфері медіаграмотності.
Лілія Гриневич зауважила, що медіаграмотність має стати неодмінною складовою наскрізної компетентності – «громадянська відповідальність». 
Зараз експерти АУП впроваджують до оновлених програм навчальні завдання з медіаграмотності, які були підготовлені за сприяння Міжнародний фонд "Відродження"Програма "У-Медіа", ІнтерньюзIREX Ukraine, Програми Матра Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
РЕСУРСИ
Результати учнівського конкурсу медіапроектів «Школа майбутнього»
 
Відбувся конкурс учнівських медіапроектів «Школа майбутнього». Конкурс організований з метою подальшого розвитку єдиного інформаційного освітнього простору України; впровадження сучасних медіаосвітніх технологій в освітній процес; створення позитивного та корисного інтернет-контенту. 
Конкурс проводився за трьома номінаціями: «Анімація», «Фотографія», «Шкільне телебачення».
Загальна кількість отриманих конкурсних робіт - 227.
Роботи-переможці розміщені на сайті Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Сінді Шейбе, Фейз Рогоу. Медіаграмотність: Підручник для вчителя 2-ге виданняВийшло друком 2-ге видання підручника для вчителя "Медіаграмотність" (Сінді Шейбе, Фейз Рогоу) 

Підручник для вчителя «Медіаграмотність» сучасних американських медіапедагогів Сінді Шейбе і Фейз Рогоу являє собою сформований протягом останніх трьох з половиною десятиліть в США освітній підхід до викладення медіаграмотності. Цей підхід спирається на базові принципи медіаосвіти, зафіксовані в «Ключових принципах освіти з медіаграмотності» в США (NAMLE, 2007): дослідження, грамотність та інтегрованість. За допомогою цієї книжки українські медіапедагоги зможуть навчитися інтегрувати медіаграмотність у різноманітні освітні практики, знайдуть багато ідей щодо заходів і чимало прикладів повних модельних занять.

Виготовлення цього підручника стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюс Нетворк. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюс.

Підготовка та видання підручника у 2012 році також мала підтримку Міжнародного фонду «Відродження».

Для замовлення видання звертайтеся за адресою:
info@aup.com.ua
або телефоном (063) 142 09 61 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
The Academy of Ukrainian Press · 37/41 Artema str. Office 720 · Kiev 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp