Copy
Електронний бюлетень Академії української преси
30 жовтня - 14 листопада 2015 року
View this email in your browser

2-3 листопада 2015 року в Києві, Сумах та Чернігові відбулися перші із серії тренінгів з підготовки тренерів з медіаграмотності громадян

Заходи відбулися в рамках проекту «Програма медіаграмотності для громадян», яка передбачає проведення тренінгів в 14 областях України (по 2 тренінги у кожній області). Загалом заплановане проведення 28 тренінгів у яких візьмуть участь 420 осіб.
Для учасників проекту спеціально розроблені матеріали двома мовами (українська та російська) за вибором. Кожному учаснику тренінгу надається пакет тренера, який включає в себе папку з роздатковими матеріалами, флеш-носій, на якому міститься уся інформація двома мовами та  методичний посібник для тренера у якому покроково розписано програму тренінгу на 2 дні.
З 2 до 16 листопада 2015 року відбулося 15 тренінгів. 

«Якими бувають вчені в соціальних мережах?» 
 

Під такою назвою нещодавно на порталі соціальної спільноти Scientific Social Community з’явилася цікава публікація Валерії Лавренко. Автор аналізує окремі моделі поведінки науковців у взаємодії з соціальними медіа. 
Детальніше>>>

 

Відтепер онлайн-курси Khan Academy доступні українською мовою

На часі активне впровадження нових технологій в освітній процес. Традиційна освітня система не відповідає вимогам сучасності і потребує революційних змін. Усе більш популярними стають онлайн-курси, покликані зробити навчання легким, цікавим та доступним кожному.

Команда благодійного фонду MagneticOne, йдучи у ногу з часом, запустила на краудфандинговій платформі Na-Starte освітній проект під назвою «Переклад онлайн-курсів», що має на меті створювати субтитри українською мовою до безоплатних відео-лекцій з провідного освітнього ресурсу «Khan Academy».

Детальніше>>>

 
Друга навчальна програма «Медіа як посередник у розв’язанні та попередженні конфліктів», Львів (17-19 грудня)

Запрошуємо журналістів місцевих та регіональних засобів масової інформації взяти участь у другій навчальній програмі «Медіа як посередник у розв’язанні та попередженні конфліктів», що відбудеться 17-19 грудня 2015 року в Українському католицькому університеті (Львів) за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Мета проекту –  сприяти підвищенню фахових стандартів висвітлення дражливих питань у медіа.

Детальніше>>>
 

‪#Ямедіаграмотний на "Громадському радіо"

 

Учасниця проекту «Програма медіаграмотності для громадян» Ольга Веснянка (Одеса) поділилася з нами записом радіоефіру "Громадського радіо", в якому йшлося про тренінги для тренерів. Вдалося взяти коментар і у одного з тренерів проекту - Артема Бабака.

Проект «Програма медіаграмотності для громадян» виконується за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake.

Детальніше>>>

 
Керівники освтніх закладів Валківського району (Харківщина) дізнавались про медіаосвіту
 
Галина Дегтярьова, випускниця Першої літньої школи ‪#АУП‬ з медіаосвіти, яка відбулася завдяки підтримці Програма "У-Медіа", Інтерньюз провела семінар-презентацію «Шляхи впровадження медіаосвіти в роботу навчальних закладів» для 30 директорів ЗНЗ та завідувачів ДНЗ Валківського району Харківської області.

Детальніше>>>