Copy
Електронний бюлетень Академії української преси
28 березня - 10 квітня 2016 року
View this email in your browser
До уваги журналістів східних областей України!
 
Академія української преси за підтримки Інтерньюз запрошує журналістів зі сходу України взяти участь у тренінгах з конфліктно-чутливої журналістики. 
Триденні тренінги присвячені відповідальному висвітленню конфліктів, в тому числі військового конфлікту на Донбасі та проблем внутрішньо переміщених осіб.
 
«Медіаграмотність повинна бути не просто стандартною необхідністю, але і модним трендом…», – Аліна Темирова призер конкурсу АУП з медіаграмотності
 
5Ми поспілкувались із наймолодшою призеркою конкурсу «Медіаграмотність – must have сучасного українця» – школяркою із Запоріжжя Аліною Темировою. Як сучасна молодь розуміє медіаграмотність? Про це та інше в інтерв’ю…
 
Інформаційна зброя - це антибіотик, який лікує

Зараз такий момент, коли дуже важливо, не те, що визначити істину, її взагалі дуже важко знайти, потрібно  хоча б віднайти якусь точку опори чи нормалізації, особливо для населення України в тому стані, у якому вона наразі перебуває.
За останні два роки українці пережили такі потрясіння, такий шок, якого ніколи не могли собі й уявити. Ми не Росія, там завжди була війна, ми це переживаємо вперше. Відповідно, у нас відбулося дуже сильне психічне порушення рівноваги. І з огляду на це,  зараз будь-які медіа-меседжі сприймаються населенням важко, люди або впадають у відчай, або в ейфорію. Але жоден з цих станів не є  дотичним до реальності.

Покликання фотожурналістики – гуманізація проблем, а не перетворення подій на сенсації
 
Надихаючий матеріал про роль журналіста у висвітленні конфліктів. Крім того, матеріал містить низку посилань на інші цінні матеріали, поради та довідники.
Медіаграмотність в Україні: розмиті вектори руху

Медіаосвіта дітей і дорослих розвивається нині в кількох формах, але це відбувається поза увагою широкої громадськості, а роль держави в процесі є мінімальною. 
Цифри – відправна точка для написання матеріалу про економіку 
 
30 березня 2016 року експерти ‪#АУП завітали до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

На семінарі "Як писати про економіку доступно" Валерій Іванов та Андрій Юричко говорили зі студентами-журналістами про: 
- особливості аудиторій та специфіку подачі інформації;
- методи збору та аналізу інформації;
- нюанси законодавства щодо отримання, використання та поширення інформації;
- жанрову специфіку подання економічної інформації в сучасних медіа.

Захід організований за підтримки Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні

Останній тиждень реєстрації на ІІІ Міжнародний конкурс рецензій та есе на заданий фільм "По той бік екрану"

Запрошуємо до участі у ІІІ Міжнародному конкурсі рецензій та есе на заданий фільм "По той бік екрану". До участі запрошуються учні 5-11 класів та медіапедагоги. Георграфія конкурсу: Україна, Вірменія, Крим, Білорусь. 

 
На Чернігівщині започаткували спецкурс з медіаосвіти
 
З 23 березня 2016 року на філологічному факультеті Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка розпочалося вивчення курсу "Медіаосвіта та медіаграмотність".
Даний курс опановують спеціалісти та магістри 5 курсу спеціальностей "Мова і література (англійська)" та "Українська мова і література".
Збірник "Впровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес"

Збірник висвітлює на своїх сторінках погляд автора на процес впровадження медіосвіти в навчально-виховний процес. У цій збірці представлені розробки та фрагменти уроків, заходи позакласної та виховної роботи, анкетування, рекомендації щодо ефективної взаємодії учнів із сучасним інформаційним середовищем шляхом формування їх медіакомпетентності. Автор запрошує до співпраці усіх, хто зацікавлений у розвитку медіаосвіти. 

Автор-укладач: Гребенчук Олена Сергіївна, вчитель історії та правознавства, спеціаліст вищої, вчитель-методист Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

Дізнатися більше >>>

«Критичне мислення входить до списку першорядних умінь, що знадобляться фахівцям у найближчі 5 років…», – Наталія Гринюк

Молода журналістка, призерка конкурсу Академії української преси «Медіаграмотність – must have сучасного українця» Наталія Гринюк розкрила секрет власного алгоритму перевірки інформації, поділилася цікавими ідеями та думками щодо медіаграмотності. Про все це в інтерв’ю…

Дізнатися більше >>>

Академія української преси за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів випустила друком посібник «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін». Це перша спроба в Україні інтеграції медіаграмотності у викладання суспільних дисциплін. Підручник рекомендовано Міністерством освіти і науки України. З електронним варіантом посібника можна ознайомитися за посиланням>>>
АУП безкоштовно надасть примірники видання викладачам середньої та вищої школи, медіаосвітянам, дослідникам медіа, бібліотекам за умови наявності офіційного листа-звернення на ім'я президента АУП Валерія Іванова.
Звернутися можна до Юлії Гузи:
Е-mail: info@aup.com.ua
Тел.: (+38 044) 223 73 11
Послуги доставки сплачує отримувач.


This email was sent to Yulia.guza@yandex.ru
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
The Academy of Ukrainian Press · 37/41 Artema str. Office 720 · Kiev 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by MailChimp