Copy
Електронний бюлетень Академії української преси
25 квітня - 10 травня 2016 року
View this email in your browser
У Сєвєродонецьку відбувся останній із серії тренінг з конфліктно-чутливої журналістики 
 
27-29 квітня 2016 року в Сєвєродонецьку Академія української преси за підтримки Інтерньюз провела третій і останній тренінг з конфліктно-чутливої журналістики для журналістів зі сходу України. Триденний тренінг був присвячений відповідальному висвітленню конфліктів, в тому числі військового конфлікту на Донбасі та проблем внутрішньо переміщених осіб.
Валерій Мілосердов: «Документальна фотографія – це не інститут краси і не відділення терапії, а лікарня швидкої допомоги»

Документальні світлини Валерія Мілосердова — чесні та емоційні. На них – шахтарі Донбасу, путчі у Москві і Вільнюсі, історичні процеси і глибокі теми. Зазвичай митець «розмовляє» мовою чорно-білих фото.
В інтерв'ю MediaLab Валерій Мілосердов розповів про те, на чиєму боці повинен бути фотограф і чому знімок не вартий людського життя.

 
Медіаактивність навчального закладу в інтернет­-просторі

5Нині складно уявити професійну діяльність педагогічного працівника без електронних засобів комунікації. Практично в кожному навчальному закладі активно використовують комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони, смартфони чи планшети з доступом до інтернету. Цих засобів більш ніж достатньо для того, щоб бути не лише споживачем інформації, а й її активним творцем, зокрема у вигляді медіатекстів.
 

ІІ Міжнародна науково-практична конференція "ЕКРАННА ТВОРЧІСТЬ В СУЧАСНОМУ МЕДІАКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ. ОБРАЗ ШАХТАРСЬКОГО КРАЮ В ЕКРАННИХ МИСТЕЦТВАХ (ІСТОРІЯ, ТЕОРІЯ, СУЧАСНІСТЬ)"

Запрошуємо до участі у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції "Екранна творчість в сучасному медіакультурному просторі. Образ шахтарського краю в екранних мистецтвах (історія, теорія, сучасність)".

Конференція відбудеться 27-28 жовтня 2016 року. Місце проведення - Будинок кіно Національної спілки кінематографістів України 
(м. Київ, вул. Саксаганського, 6). Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.

По завершенні конференції планується публікація наукових статей у збірнику «Студії мистецтвознавчі» ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України.

 
В цьому динамічному, інформаційному світі дуже легко потрапити під вплив маніпуляцій, фейків та пропаганди. Прийоми, що для цього використовуються, настільки детально розроблені, що бувають малопримітними для споживачів новинних матеріалів. Не завжди можна побачити суцільний фейк, бо досить часто ми отримуємо новину з маніпулятивними домішками та елементами пропаганди. 
Даний алгоритм допоможе вам аналізувати інформацію та визначити ступінь наявності в ній маніпуляцій та фейків.
‪#Ямедіаграмотний ‪#ДеФакти
Конспект комбінованого заняття з «ЛЕГО-конструювання»
 
У педагогіці ЛЕГО-технологія цікава тим, що, використовуючись на інтегративних засадах, вона дозволяє забезпечити єдність виховних, розвиваючих і навчальних цілей і завдань процесу освіти дошкільнят. ЛЕГО-конструювання – це не тільки практична творча діяльність, але і розвиток розумових здібностей, що проявляється в інших видах діяльності: мовленнєвій, ігровій, образотворчій. 
Конспект комбінованого заняття з "ЛЕГО-конструювання" покликаний допомогти вихователю навчити дошкільнят 6-річного віку конструювати з конструктора типу SYSTEM на пластині, створюючи картини за (схеми, фото) зразками. 
Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

5Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» відбудеться в четвертий раз з 22 квітня до 30 травня 2016 року.
Конкурс поєднує активізм та різного роду креативні практики. Традиційно на конкурс приймаються роботи, тематично пов’язані із захистом свободи слова, доступу до публічної інформації, протидії цензурі, а також присвячені спеціальній темі року.
Цьогоріч такою темою стала «Корупція – це…».
Роботи на конкурс приймаються в п’яти категоріях: зображення, текст, вірш, лозунг, мультимедіа.
Особливістю конкурсу є його демократичність – участь може взяти кожен, незалежно від віку, громадянства, освіти.

У Чернігові вчителям історії презентували посібник «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін»

5У рамках вебінару «Актуальні питання викладання історії в школі», який провів Олександр Мокрогуз, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, було презентовано посібник для вчителя «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін».
Створення і видання посібника стало можливим завдяки підтримці Програми Матра Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів

 
Академія української преси за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів випустила друком посібник «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін». Це перша спроба в Україні інтеграції медіаграмотності у викладання суспільних дисциплін. Підручник рекомендовано Міністерством освіти і науки України. З електронним варіантом посібника можна ознайомитися за посиланням>>>
АУП безкоштовно надасть примірники видання викладачам середньої та вищої школи, медіаосвітянам, дослідникам медіа, бібліотекам за умови наявності офіційного листа-звернення на ім'я президента АУП Валерія Іванова.
Звернутися можна до Юлії Гузи:
Е-mail: info@aup.com.ua
Тел.: (+38 044) 223 73 11
Послуги доставки сплачує отримувач.


This email was sent to Yulia.guza@yandex.ru
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
The Academy of Ukrainian Press · 37/41 Artema str. Office 720 · Kiev 04053 · Ukraine

Email Marketing Powered by MailChimp