Copy
INFOlisty 17.05.2016
View this email in your browser
Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.
Prezident vetoval novelu školského zákona, o kterém jsme informovali v minulých INFOlistech. Prezident republiky Miloš Zeman napsal ve středu dne 4. května 2016 dopis předsedovi Poslanecké sněmovny Janu Hamáčkovi, kde svůj postoj zdůvodnil. Reakci ministryně najdete  ZDE.

Minulou sobotu proběhli po celé republice "férové snídaně". Světový den pro fair trade piknikovým happeningem Férová snídaně NaZemi  koordinovala  NaZemi.

 Ve druhém kole příjímacího řízení na střední školy jsou ještě stále volná místa! Největší šanci máte na školách soukromých.

Evropská dobrovolná služba (EDS) slaví 20 let a Dům zahraniční spolupráci (DZS) k příležitosti výročí pořádá EDS BUS TOUR. První zastávka byla 4. května v České Třebové a poslední se uskuteční 24. června v Hradci Králové. Součástí tour je doprovodný program, který zajišťuje některá z místních organizací, která v tuto chvíli hostí zahraničního dobrovolníka. Potkat můžete také přímo pracovníky národní agentury programu Erasmus+ (DZS), kteří informují o možnostech zapojení do projektů EDS.
K příležitosti výročí vyšel také speciál bulletinu Mozaika, chystá se nové vydání publikace pro zapojené organizace a v přípravách je také mezinárodní setkání pracovníků národních agentur, organizací zapojených do EDS a bývalých dobrovolníků. Účastnit se budou zástupci Slovenska, Polska, Rakouska a Maďarska.
Evropská dobrovolná služba je součástí vzdělávacího programu Erasmus+ a umožňuje mladým lidem od 17 do 30 let stát se až na rok dobrovolníky v organizaci v zahraničí. Jak se zapojit, ať už jste potencionální dobrovolník či organizace, která by měla zájem přijímat či vysílat dobrovolníky, zjistíte na webu www.naerasmusplus.cz.

Česká studentka zabodovala na vědecké soutěži v americkém Phoenixu. Barbora Čechová vybojovala na „olympiádě“ vědeckých talentů Intel ISEF v americkém Phoenixu v konkurenci vědeckých talentů z celého světa čtvrté místo v oboru biochemie za projekt studia jednoho z lidských proteinů. 

Jako každoročně, tak i letos vydává
Národní ústav pro vzdělávání publikaci "Uplatnění absolventů škol na trhu prácea přináší výsledky výzkumů z oblasti kariérového poradenství a uplatnění absolventů škol na trhu práce, které byly zpracovány v roce 2015. Publikace obsahuje přehled rozmanitých informací o oborové struktuře žáků přijatých do středních a vyšších odborných škol, nezaměstnanosti absolventů, volných pracovních místech evidovaných Úřadem práce ČR, přechodu absolventů středních škol do terciárního vzdělávání a jejich úspěšnosti ve vysokoškolském studiu i o přechodu absolventů středních i vyšších škol na trh práce a přechodových jevech s tím spojených. Pozornost je věnována i potřebám zaměstnavatelů a připravenosti absolventů škol podle názorů zaměstnavatelů. Významnou částí jsou analýzy shody dosaženého vzdělání a vykonávaného zaměstnání. Publikace tedy nabízí kompaktní přehled informací, které jsou považovány za důležité pro volbu kariéry, povolání nebo další studijní dráhy. Publikace je ke stažení ZDE.

Po pražském FotoMaratonu, který se uskutečnil 14.5.2016, se uskuteční 11.6.2016 FotoMaraton Brněnský.
FotoMaraton je celosvětově oblíbená fotografická soutěž pro širokou veřejnost. Úkolem soutěžících je nafotit za 5 hodin 6 témat v zadaném pořadí. Všichni fotografové z Brna a okolí mají šanci zúčastnit se této jedinečné akce!  Přihlášky je možné vyplnit předem ZDE.
Národní informační centrum pro mládež ve spolupráci
s oddělením Europass
a Eurodesk v těchto dnech vydal nové aktualizované publikace- Práce v zahraničí, Studium v zahraničí
a Dobrovolnictví.
Zajímá tě, jak funguje INEX-SDA a jak se připravují a realizují naše dobrovolnické a vzdělávací projekty? Hledáme stážisty/stážistky na 4 měsíční stáž od června do září/října 2016 v dobrovolnické a vzdělávací sekci a 4 měsíční stáž od půlky června do půlky září/října v PR sekci v naší pražské kanceláři. Zašli životopis a stručný motivační dopis Lence na dobrovolnickyklub@inexsda.cz do 18. 5. 2016!
22.10.2016 se uskuteční 4.Veletrh a festival současné fotografie FOTO EXPO. Je určen pro všechny fotografy různých věkových kategorií a různých zaměření. Součástí festivalu jsou, kromě účasti významných fotografů, prezentace mladé tvorby a novinek fotografické techniky, také odborné semináře a workshopy na aktuální fotografická témata.
Copyright © Národní informační centrum pro mládež, Všechna práva vyhrazena.
Na Poříčí 1035/4, Praha 1
www.nicm.cz

Můžete nás kontaktovat:
info@nicm.cz
+420 221 850 860

Chcete zrušit odběr INFOlistů?
Odhlásit se můžete ZDE.


This email was sent to icm@ddmpraha.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Národní informační centrum pro mládež · Na Poříčí 1035/4 · Prague 110 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by MailChimp