Copy
INFOlisty 14.6.2016
View this email in your browser
Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.
Nadace Forum 2000 bude tento rok organizovat již výroční 20. konferenci o demokracii, lidských právech, občanské společnosti, všeobecné toleranci a vzájemném respektu. Konference ponese název “Odvaha převzít zodpovědnost“.Letos se bude konat ve dnech 16. – 19. října v Praze (a v dalších evropských městech).Forum 2000 shání do svých řad asistenty delegátů, hostese, hostesky a další dobrovolníky na krátkodobější výpomoc s organizací. Více informací najdete zde.
Do 30. června se také můžete hlásit na dlouhodobější stáže do oddělení PR, registrací, administrativy, fundraisingu a koordinace projektu. Bližší informace naleznete na webových stránkách.


15.6.2016 máte příležitost sledovat online závěr mezinárodního projektu na téma sólo rodičovství, změny ve společnosti a na trhu práce přes Google Hangouts on Air. Kulatý stůl ukončí mezinárodní projekt "Stronger Parents, Stronger Families" a představí dva vzdělávací programy, které v rámci něj vznikly.
New Horizons Programme for Parents určený pro sólo rodiče a New Horizons Programme for Professionals určený pro odbornou veřejnost. Více informací  a registraci k online přenosu najdete  ZDE.

 
 
U příležitosti oslav 20.výročí Evropské dobrovolné služby uspořádá Dům zahraniční spolupráce mezinárodní konferenci, která si klade za cíl zmapovat vývoj EDS ve středoevropském prostoru. Účastníci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Rakouska dostanou příležitost zhodnotit Evropskou dobrovolnou službu na osobní, lokální i mezinárodní úrovni, přispět svou osobní zkušeností s touto aktivitou a stanovit klíčové priority pro její budoucí vývoj.Více informací získáte na portálu SALTO. Všem účastníkům bude plně hrazeno ubytování a strava. Podmínky účasti na školení programu Erasmus+ mládež si můžete pročíst v Pravidlech a podmínkách.

Pravidelně pořádané Školy jsou určeny učitelům informatiky na všech typech škol. Konají se v posledních dvou týdnech měsíce srpna na nějakém odlehlém místě (posledních sedmnáct ročníků v Lipnici nad Sázavou). Existuje možnost výrazné finanční podpory učastníků Školy od JSI výměnou za následné šíření zkušeností v regionu, kde podpořený účastník působí.
Pro bližší informace kontaktujte Dana Lessnera z JSI.cz (daniel.lessner @ jsi.cz). Kapacita Školy není zatím naplněna, je možné se přihlašovat až do případného zaplnění. Škola získala pro léta 2016–2018 akreditaci MŠMT v rámci Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků – DVPP – pod číslem 36098/2015-1-967, která usnadňuje školám financování účasti jejich učitelů na Škole učitelů informatiky. Více informací.
 
 Digitální technologie jsou pro děti zpestřením, rozšíří jim obzory a prohlubují jejich dovednosti. Patří do dnešní doby a děti se naučí, že tyto pomůcky nejsou jen na hraní her. To jsou hlavní důvody, proč 83 procent rodičů podporuje zavádění moderních vzdělávacích metod v mateřských školách. Téměř 86 procent by při výběru MŠ pro své dítě dalo přednost takové, která moderní pomůcky využívá. Vyplývá to z dotazníkového šetření, které v rámci pilotního projektu Školka hrou proběhlo ve 14 Metodických centrech pro předškolní vzdělávání neziskové organizace EDUkační LABoratoř (EDULAB). Více informací.

Start 12. ročníku kampaně Fotbal pro rozvoj se již rychle blíží! Přípravné týmy jsou v plném nasazení a hráči i fanoušci již netrpělivě čekají na úvodní hvizd. Letošní úvodní Turnajový den proběhne v prostorách Salesiánského střediska mládeže v Praze - Kobylisích a kromě fotbalových zážitků se můžete těšit i na bohatý kulturní program plný skvělé muziky, setkání se zajímavými hosty, různých vystoupení i zajímavých workshopů. Datum: sobota 18. června Místo: Salesiánské středisko mládeže Praha - Kobylisy, Kobyliské nám. 640/11,182 00 Praha 8,Česká republika - mapa zde

Ve dnech 16. - 17. 6. 2016 spolupořádá Katedra německých a rakouských studií IMS FSV UK v Goethe Institutu výroční konferenci International Association for the Study of German Politics (IASGP), tedy jedné ze dvou hlavních mezinárodních oborových asociací, které slučují převážně anglosaské a německé akademiky a experty, zabývající se různými aspekty současného vývoje Německa. Více informací.


Nestačí ti jen to, co se naučíš ve škole? Zajímáš se o dění kolem sebe a chtěl/a by ses do něj zapojit? Přemýšlíš, jestli zkusit dobrovolnictví, zapojit se do činnosti nějaké organizace nebo si rovnou založit vlastní?Začni prázdniny akcí s lidmi, kteří to mají stejně jako ty! Mladiinfo ČR pořádá víkendovku „Kecáme do toho“, během níž se budeš věnovat možnostem zapojení mladých lidí do veřejného života. Uzávěrka přihlášek je 15. 6. 2016! Více informací.
 
Národní informační centrum pro mládež ve spolupráci s oddělením Europass a Eurodesk  vydalo nové aktualizované publikace- Práce v zahraničí, Studium v zahraničí a Dobrovolnictví.
START KAMPAŇE FOTBALU PRO ROZVOJ JIŽ TUTO SOBOTU! www.fotbalprorozvoj.org
Je možné vypěstovat kuře bez vajíčka? Na zajímavý pokus japonských studentů se můžete podívat ZDE!
 
Copyright © Národní informační centrum pro mládež, Všechna práva vyhrazena.
Na Poříčí 1035/4, Praha 1
www.nicm.cz

Můžete nás kontaktovat:
info@nicm.cz
+420 221 850 860

Chcete zrušit odběr INFOlistů?
Odhlásit se můžete ZDE.






This email was sent to ddmpraha@ddmpraha.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Národní informační centrum pro mládež · Na Poříčí 1035/4 · Prague 110 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by MailChimp