Copy
INFOlisty 31.05.2016
View this email in your browser
Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.
Organizace djo-Deutsche Jugend in Europa pořádá ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem v termínu 20. - 28.08.2016 v ubytovně Spukschloss Bahratal interkulturní česko-německo-rumunské školení pro budoucí vedoucí mládeže.Co je zvláštního na tomto školení? Obsah školení odpovídá v Německu uznávané kartě vedoucího mládeže Juleica a jeho součástí je interkulturní učení, jazyková animace, práce se skupinou, řešení konfliktu a projektový management. Cílem je připravit (nejen) mladé lidi na práci a aktivitu na mezinárodním projektu. Na účastníky čeká pestrý program v česko-německo-rumunské skupině, nové kontakty, seznámení se s prací s mládeží v Německu a mnoho užitečných informací, jak vést vlastní mezinárodní projekt. Více o projektu se dozvíš také ZDE.


Bezpečný internet – vyhlašuje pravidelnou měsíční soutěž o mobilní telefon. Chceš ukázat, jak moc věcí víš o internetové bezpečnosti? Umíš si správně nastavit Facebookový profil? Víš co dělat, pokud tě někdo přes internet zve na schůzku? Zkus odpovědět na několik kvízových otázek na webu www.KPBI.cz a pokud uspěješ, můžeš každý měsíc od května do října vyhrát mobilní telefon Lumia. Pokud se na téma internetové bezpečnosti chceš dozvědět více, na zmíněném webu jsou také zdarma elearningové lekce pro děti a studenty. Pokud si je projdeš, soutěžní kvíz už bude úplná hračka a především, naučíš se nové věci. Kvíz a lekce jsou připraveny v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, který je zastřešen Asociací krajů a finančně jej podporuje Ministerstvo vnitra. Více informací o projektu najdeš na zmíněném webu www.KPBI.cz.

Druhou červnovou neděli, 14. 6., se opět otevře lanové centrum Loděnice Vltava DDM hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a milovníkům výšek. Od 12 do 19 hodin se můžete těšit na aktivní den na lanech i na vodě. Vidět Libeň seshora i zespodu zvládnete během několika minut jen pár minut chůze od metra Palmovka. Více informací najdete ZDE.

Jeden z největších a nejúspěšnějších florbalových klubů v České republice otevírá svoje dveře pro nové sportovce. Chcete se stát součástí klubu, který má svoje zastoupení ve všech kategoriích včetně nejvyšších národních soutěží mužů i žen? Chcete, aby vaše dítě vyrůstalo v klubu s nejúspěšnější mládeží u nás, v klubu, který pravidelně vozí medaile z národních i mezinárodních soutěží a turnajů? Vyzkoušejte si trénink až do 17. června zdarma - nemusíte mít ani svoje vlastní vybavení, florbalku, míčky i brankářskou výstroj. Více informací najdete ZDE.

Oslavte s dětmi jejich den výstavou! Výstava Večerníček slaví 50 let připravená pro Zámecký areál Ctěnice představí původní kulisy z večerníčků a další cenné náčrty, kresby a fotky. Navíc interaktivní pohádkové zážitky, možnost reálně vstoupit do Krakonošovy zahrádky či třídy Macha a Šebestové, svést se na Hvězdném drakovi ze seriálu Rákosníček a hvězdy a třeba i skočit do klobouku Boba a Bobka. Výstava potrvá od 24. 04. do 30. 10. 2016. Více informací najdete ZDE.

Národní kancelář programu DofE poskytuje organizacím, které chtějí program poskytovat mladým lidem, školení, jež jim pomohou program rozjet. Pořádá také různá nadstavbová školení pro organizace, které už jsou v programu zapojené. Aktuální nabídku školení naleznete ZDE.

Zítra je dětský den! Proč ho slavíme?
Mezinárodní den dětí je jeden z mála svátků v České republice, který se všude a s velkou radostí slaví. Jeho historie je poměrně dlouhá, již ve 20. letech minulého století se upozorňovalo na to, že děti jsou budoucnost národa, byla přijata první Deklarace práv dětí, konala se konference o blahu dětí, na které byl 1. červen vyhlášen Mezinárodním dnem dětí. V Československu se Den dětí slavil již za první republiky. Oslavy se konaly v podobě různých představení a her organizovaných školami. A slavíme ho všichni rádi dodnes :)!

 

Národní informační centrum pro mládež ve spolupráci
s oddělením Europass
a Eurodesk v těchto dnech vydal nové aktualizované publikace- Práce v zahraničí, Studium v zahraničí
a Dobrovolnictví.
V nakladatelství Portál vyšly nové publikace.
Informace o nich najdete ZDE.
www.vysokalana.cz
Copyright © Národní informační centrum pro mládež, Všechna práva vyhrazena.
Na Poříčí 1035/4, Praha 1
www.nicm.cz

Můžete nás kontaktovat:
info@nicm.cz
+420 221 850 860

Chcete zrušit odběr INFOlistů?
Odhlásit se můžete ZDE.


This email was sent to ddmpraha@ddmpraha.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Národní informační centrum pro mládež · Na Poříčí 1035/4 · Prague 110 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by MailChimp