Copy
INFOlisty 03.05.2016
View this email in your browser
Vážení čtenáři,
dostává se vám do rukou nové aktualizované vydání čtrnáctideníku INFOlisty. Budeme vám přinášet informace o studiu, práci, soutěžích, volnočasových aktivitách a další zajímavosti, které by vám neměly uniknout.
Senát schválil novelu školského zákona. Předkládaná novela školského zákona počítá od školního roku 2017/2018 s povinným rokem předškolního vzdělávání před zahájením povinné školní docházky.   V oblasti maturitní zkoušky se zavádí tři povinné zkoušky společné části maturity, a to z českého jazyka a literatury, z cizího jazyka a z matematiky.Co se týče přijímacího řízení do oborů středního vzdělávání s maturitní zkouškou, novela přináší jednotnou přijímací zkoušku z českého jazyka a literatury a z matematiky na střední školy s maturitou, a to s výjimkou oborů vzdělání s talentovou zkouškou. Více informací najdete ZDE.

Národní institut dalšího vzdělávání pořádá letos již šestý ročník soutěže výukových objektů učitelů základních a střeních škol o putovní cenu DOMINO. Cílem soutěže je, stejně jako v předchozích letech, představení výukové aktivity s využitím vhodného didaktického materiálu. Lze tedy přihlašovat jak aktivity využitelné na digitálních technologiích (např. aplikace na tabletech, mobilech), tak i aktivity, které tyto moderní technologie nepotřebují.
Výukové objekty je možné vkládat do 30. října 2016. Finálové kolo pak proběhne v listopadu 2016.
Přihlášení do soutěže a další informace k ní naleznete ZDE.


Soutěž "Green Talents" pro mladé vědce. Německé Spolkové ministerstvo pro vzdělávání a výzkum (BMBF) vyhlásilo nový ročník soutěže pro mladé vědce "Green Talents" s cílem podpořit nové inovativní nápady a mezinárodní výměnu v oblasti udržitelného rozvoje. Vítězové budou zvoleni z různých zemí i různých oborů činnosti.Přihlásit se můžete do 24. května 2016 do 12 hodin. Další informace a podrobnosti o soutěži naleznete na stránkách ZDE

Zažít posázavskou romantiku na lodích? Zdolávat náročnou cestu divočinou, poznávat přírodu, střílet z luku, anebo si zahrát třeba volejbal? A tábořit přitom na místě vybraném prvním československým prezidentem? To vše a ještě leccos navíc pro kluky a holky nabídne od 1. do 8. července Masarykův tábor YMCA v Soběšíně, který letos znovu ožije v duchu původních tradic z první republiky.  Tábor s téměř stoletou historií je určen pro širokou veřejnost -  vyzkoušet si ho může každé dítě ve věku od 9 do 14 let. Tábor v Soběšíně bude letos uspořádán pro 80 dětí a přihlášky se uzavírají 3. června. Více na www.letnitabor.ymca.cz.

Hledáte něco zajímavého na čtení. Inspirujte se ZDE.

 
Včera začaly maturity! Pro nejvíc vystresované je zde k pobavení "retro maturita". Třeba najdete inspiraci, jak nad zkouškou dospělosti vyzrát. Hodně štěstí všem maturantům a pevné nervy rodičům a zkoušejícím přeje NICM!


 
Národní informační centrum pro mládež ve spolupráci
s oddělením Europass
a Eurodesk v těchto dnech vydal nové aktualizované publikace- Práce v zahraničí, Studium v zahraničí
a Dobrovolnictví.
Kariérová poradna v rámci Národního informačního centra pro mládež obnovuje svou činnost počínaje středou 20. 4. 2016. Vždy v pondělí od 12 do 16 hodin a ve středu od 10 do 19 hodin. Konzultace jsou bezplatné a mohou být na přání klienta i anonymní. +420 724 652 241
Letos oslavíme DEN EVROPY v předstihu již 5.května od 13.00 do 22.00 hodin v Praze na Střeleckém ostrově. Čeká na vás bohatý interaktivní program, přijďte si doplnit vědomosti o Evropské unii!
Copyright © Národní informační centrum pro mládež, Všechna práva vyhrazena.
Na Poříčí 1035/4, Praha 1
www.nicm.cz

Můžete nás kontaktovat:
info@nicm.cz
+420 221 850 860

Chcete zrušit odběr INFOlistů?
Odhlásit se můžete ZDE.


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Národní informační centrum pro mládež · Na Poříčí 1035/4 · Prague 110 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by MailChimp