Copy
Novinky 3/2017 České internistické společnosti

XXIV. kongres ČIS 

Dovolujeme si Vás pozvat na letošní výroční kongres České internistické společnosti, který se bude konat v termínu 29. 10. - 1. 11. v Kongresovém centru Praha. Program kongresu bude tvořen bloky spolupracujících odborných lékařských společností, sekcí nelékařských zdravotních pracovníků, vlastními výsledkovými sděleními a v neposlední řadě odbornými sympozii farmaceutických společností. Klíčová data, do kdy a za jakých podmínek je možné se přihlásit k aktivní účasti, zaslat abstrakt či zajistit ubytování jsou uvedena v 1. oznámení. Kongres je akreditovaný v rámci systému celoživotního vzdělávání ČLK a je hodnocen kreditními body. 

1. oznámení

Vážení členové ČIS, 

jménem České internistické společnosti ČLS JEP a  Spolku českých lékařů v Brně si Vás dovolujeme srdečně pozvat na 140. internistický den - XXVII. Vanýskův den, který se koná v pátek 17. 3. 2017 v kongresovém sále hotelu Voroněž Brno. K účasti není potřeba registrace a vstup je zdarma.
 
Téma: Infekce a infekční komplikace ve vnitřním lékařství
Program akce naleznete ZDE.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

Pozvánka na webinář: Management pacienta s AKS bez ST elevace

Webinář, který je zaměřený na farmakologickou léčbu AKS bez ST elevace se bude konat 23. 3. 2017 od 19:00 hod. Webinář bude rozdělený na dvě části, kde v první části MUDr. Snopek odprezentuje stručný přehled P2Y12 inhibitorů, jejich rozdíly a využití v klinické praxi podle současných doporučení. Následně MUDr. Böhm rozebere problematiku antiischemické léčby a optimální antikoagulační terapii akutní fáze. Vše bude probíhat za přítomnosti čestného hosta prof. Hricáka, který obě prezentace doplní o své cenné zkušenosti a na závěr zodpoví otázky publika. Na webinář není potřeba se předem registrovat. 
 

VÍCE INFORMACÍ
 

Pozvánka na kongres 3rd McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM)

Rádi bychom Vás pozvali na mezinárodní kongres MIRCIM, který se bude konat v termínu 12. – 13. 5. 2017 v Krakově v Polsku. Díky tomu, že se ČIS stala partnerskou organizací této akce, mají všichni její členové výhodu v podobě 30% slevy na registrační poplatek (vztahuje se na online registraci). Dále budou mít registrovaní členové zvýhodněné podmínky účasti na vybraných satelitních sympoziích. Pro členy ČIS bude také možný dřívější přístup k beta verzi McMaster učebnice vnitřního lékařství. Kongres je ohodnocen 12 evropskými CME kredity. 


VÍCE INFORMACÍ

Kdy není třeba podávat překlenovací léčbu Heparinem po vysazení antikoagulační léčby před operací

Pro většinu pacientů s fibrilací síní je doporučována antikoagulační terapie k prevenci systémové embolie. Rizikovými faktory, které se počítají do skóre CHA2DS2-VASc jsou: srdeční selhání, hypertenze, věk nad (75 let za 2 body), diabetes, prodělaná mozková cévní příhoda (opět za 2 body), vaskulární onemocnění a ženské pohlaví. Celkem je tedy možno nashromáždit 9 bodů. Dosud je u osob se skóre větším než 2 upřednostňována antikoagulační terapie před antiagregační léčbou, pokud nejsou u pacienta závažná krvácivá rizika. Dočasné přerušení antikoagulační prevence je při přípravě pacienta k chirurgickému výkonu často nezbytné. 
 

PARTNEŘI

Copyright © *|2017|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp