Copy
View this email in your browser
   03/ 2021

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové, 

nechceme ztrácet váš čas (a ani sami ho nemáme nazbyt) dlouhými dopisy. Jen vám všem chceme jménem výboru České internistické společnosti ČLS JEP hrozně moc poděkovat za vše co v této těžké době děláte. Problémy máme na všech úrovních a rozhodně není třeba soutěžit, kdo musel napřít síly více. Malé a střední nemocnice, fakultní nemocnice i ambulance. Všichni se snaží víc než síly stačí. Obrovský dík vám všem.

Za výbor společnosti - Richard Češka 

Webinář "ambulantní specialisté ambulantním specialistům"

Dovolujeme si vás informovat o konání workshopu "Ambulantní specialisté ambulantním specialistům", který můžete sledovat 11. 3. 2021 od 17:00 hodin. Registrace je zdarma a vzdělávací akce je hodnocena 2 kreditními body ČLK. 
ZOBRAZIT VÍCE

Digoxin stále dobrá alternativa ke korekci frekvence permanentní fibrilace síní 

Permanentní fibrilací síní autoři předkládané studie RATE-AF rozumí situaci, když bylo ošetřujícím lékařem rozhodnuto již neplánovat obnovení sinusového rytmu. Vyjasnit je třeba zejména případy, kdy je permanentní fibrilace síní kombinována s projevy srdečního selhávání, kde rychlá odpověď komor podstatně zvyšuje riziko hospitalizace a zvyšuje mortalitu. Tito nemocní jsou v současné době léčeni nejčastěji betablokátorem, méně již digoxinem nebo kombinací obou. Digoxin je tak považován v těchto indikacích za spíše druhou možnou volbu.
ZOBRAZIT VÍCE

25. Interna Informans

Rádi bychom Vás pozvali ke sledování 25. jarního cyklu seminářů Interna Informans. Oba semináře se budou konat virtuálně a registrace je pro všechny účastníky zdarma. Termíny: 
- 30. 3. 2021 - vysílání z Brna
- 31. 3. 2021 - vysílání z Prahy 
Registrace je možná na webových stránkách akce www.interna-informans.cz
ZOBRAZIT VÍCE

ECIM 2021

Dovolujeme si vás informovat o konání 19th European Congress of Internal Medicine (ECIM), který bude probíhat ve virtuální formě ve dnech 18. - 20. 3. 2021. Sloganem letošního ECIM kongresu je "Internal Medicine in a pandemic world: when one size fits all". Registrace je možná online v několika kategoriích. 
ZOBRAZIT VÍCE
Partneři ČIS

Sokolská 31, 120 00 Praha 2
info@interna-cz.eu
www.cisweb.cz
Website
YouTube
Facebook
Copyright © |2021| Česká internistická společnost ČLS JEP. 
Všechna práva vyhrazena. 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic