Copy
Novinky 6/2017 České internistické společnosti

Přípravek Arixtra dostal hrazenou indikaci pro léčbu povrchové žilní trombózy

Přípravek Arixtra 2,5 mg/0,5 ml, fondaparinuxum natricum je od 1. 6. 2017 hrazen i v léčbě akutní symptomatické tromboflebitidy dolních končetin bez současné flebotrombózy, pokud je tromboflebitida delší než 5 cm a současně ve vzdálenosti 3–10 cm od safenofemorální či safenopopliteální junkce při dopplerovském vyšetření, a to nejdéle po dobu 45 dnů. Při silném klinickém podezření na splnění těchto podmínek může být aplikována první léčebná dávka před tím, než jsou známy výsledky diagnostických testů. Ke změně došlo v rámci proběhlé hloubkové revize fondaparinuxu (ARIXTRA) a oproti stávajícímu stavu se podmínky úhrady aktuálně mění o výše uvedené rozšíření.  

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

dovolujeme si Vás pozvat na 21. kongres o ateroskleróze, který pořádá Česká společnost pro aterosklerózu ve dnech 7. - 9. prosince 2017. Letos se tento tradiční kongres uskuteční v Olomouci v hotelu NH Collection. 

Registrovat se můžete na webových stránkách: www.gsymposion.cz.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

 

VÍCE INFORMACÍ
 

Vzdělávací videa s tématikou vzácných onemocnění 

Výukové pracoviště pro vzácná onemocnění IPVZ ve spolupráci s Českou internistickou společností ČLS JEP připravilo nový druh vzdělávacích aktivit. Na webových stránkách IPVZ i ČIS budete mít nyní k dispozici krátká videa zaměřená vždy na problematiku vybraného vzácného onemocnění. Po prvním videu MUDr. Malinové s tématikou "Lysosomální střádavá onemocnění a Morbus Gaucher", je na webu ČIS k dispozici další video na téma "Familiární defekt lipoproteinové lipázy", které pro Vás připravil Prof. MUDr. Richard Češka, CSc. 
 

VÍCE INFORMACÍ
 

Doporučený postup České hepatologické společnosti ČLS JEP pro diagnostiku a léčbu akutních porfyrií 

Porfyrie jsou vzácné metabolické choroby způsobené vrozeným enzymatickým defektem nebo získanou poruchou syntézy hemu. Důsledkem enzymatického defektu je zvýšená tvorba porfyrinů, porfyrinogenů či jejich prekurzorů vedoucí k jejich hromadění ve tkáních, případně ke zvýšenému vylučování do moči a stolice. Defekt může být na jakémkoli stupni syntézy hemu a v závislosti na konkrétním postižení se porfyrie mohou manifestovat různými klinickými symptomy. 
 

VÍCE INFORMACÍ

Elektronická data o pacientovi mohou snižovat diagnostické schopnosti lékařů

Ještě v nedávné době lékaři získávali první údaje o pacientovi pomocí detailně odebrané anamnézy a pozorného fyzikálního vyšetření. Jejich pracovní diagnóza získaná z těchto údajů byla pak podpořena laboratorními testy a vybranými zobrazovacími metodami. V současné době se trend obrací. Lékaři často nejdříve pátrají v dostupných elektronických datech o pacientovi a teprve poté si doplňují získané informace vyšetřením pacienta. Elektronická data umožňují rychlou orientaci o pacientově anamnéze, předchozích fyzikálních nálezech, výsledcích laboratorních testů a mínění jiných kliniků o diagnóze a léčbě. Takto vyčtená data vedou k atrofii schopností lékařů získat relevantní anamnestické údaje, cenné klíče k diagnóze z klinické observace, inspekce a všech dalších metod fyzikálního vyšetření.

PARTNEŘI

Copyright © *|2017|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp