Copy
Novinky 04/2018 České internistické společnosti

Srdeční selhání 

Problém internisty

Dovolujeme si Vás pozvat na cyklus seminářů "Srdeční selhání - problém internisty", který pořádá Nadační fond české interny pod odbornou garancí České internistické společnosti ČLS JEP
a České kardiologické společnosti ve spolupráci s Českou asociací srdečního selhání. První cyklus seminářů bude probíhat v následujících městech: 

  • 10. 05. - Plzeň 
  • 15. 05. - Brno 
  • 05. 06. - Ostrava
  • 19. 06. - Praha

Cyklus seminářů je součástí širšího projektu, jehož cílem je informovat ambulantní i nemocniční internisty, další specialisty i praktické lékaře o novinkách v diagnostice a léčbě srdečního selhání.

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

dovolujeme si Vás informovat, že právě probíhá Publikační soutěž ČIS ČLS JEP. Do soutěžě je možné přihlásit monografie bez rozdílu věku a dále potom původní práce autorů do 35 let. Konečný termín přihlášek o ceny ČIS je do 15. 5. 2018.

Pravidla soutěže najdete ZDE. 

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS
 

Ocenění publikace v časopise s nejvyšším impakt faktorem 

Purkyňův nadační fond vyhlašuje třetím rokem cenu za publikaci v časopise s nejvyšším impakt faktorem (IF) publikovanou či k publikaci přijatou v roce 2017. Podmínky soutěže: 

  • autor/autorka je členem ČLS JEP
  • autor/autorka je narozen/a v roce 1982 nebo později
  • nadační příspěvek může žádat pouze první nebo korespondenční autor/autorka
Udělení ocenění je spojeno s finanční odměnou. Pro ocenění za rok 2017 je k dispozici částka 50 000 Kč, která bude rozdělena mezi 3 až 5 autorů, přičemž minimální částka jednoho nadačního příspěvku bude činit 10 000 Kč. 

 
VÍCE INFORMACÍ
 

3. pražské evropské dny interní medicíny - PEDIM 

Dovolujeme si Vás informovat, že úzavěrka pro zasílání abstrakt je dnes
1. 5. 2018. Abstrakty je možné vkládat přes on-line formulář ZDE. PEDIM se bude konat v termínu 31. 5. - 1. 6. 2018 v hotelu Diplomat v Praze. Zároveň bychom Vás rády upozornili, že vzhledem k organizaci mezinárodní konference je organizovaná také česká část konference, která bude probíhat paralelně za zvýhodněný registrační poplatek. V případě zájmu účastnit se i mezinárodní části, probíhající v angličtině, bude účast umožněna bez dalšího poplatku.

Více informací včetně finálního programu konferecne je na webu: www.pedim2018.org a v newsletteru, který je ke stažení ZDE.  


VÍCE INFORMACÍ

Aspirin stejně  účinný jako Rivaroxaban v prevenci tromboembolické nemoci po ortopedických výkonech

Klinické studie i metaanalýzy ukazují, že aspirin je efektivní v prevenci venózního tromboembolizmzu po totální náhradě kyčelního kloubu nebo kolenního kloubu. Zatím však chyběla srovnání s direktními antikoagulanciemi. Autoři uskutečnili multicentrickou, dvojitě slepou randomizovanou studii zařazující nemocné po operačním nahrazení kyčelního nebo kolenního kloubu. Všichni nemocní ve studii dostávali prvních 5 dní po operaci Rivaroxaban 10 mg denně a pak byli randomizovaně rozděleni do dvou skupin.  Jednak bylo pokračováno v podávání Rivaroxabanu ve stejné dávce a druhá skupina přešla na užívání  aspirinu 81 mg denně.


VÍCE INFORMACÍ

PARTNEŘI

Copyright © *|2018|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp