Copy
View this email in your browser
   08 / 2020

Vážení členové ČIS, 

posíláme vám srpnový newsletter s přehledem vybraných aktualit z oboru. Současně bychom Vás rády pozvaly ke shlédnutí níže uvedených edukačních videí z pilotního cyklu INTERNA TV a přednášek ke studii Compass. 

S pozdravem a přáním hezkého dne 
Sekretariát ČIS 

Edukační projekt INTERNA TV 

Rádi bychom vás pozvali ke sledování pilotního cyklu edukační série 8 videí s názvem INTERNA TV, která jsou dostupná na webových stránkách ČIS. Každé video se skládá z úvodní přednášky předních českých odborníků a následné krátké diskuze. Vzdělávací akce je pořádána dle Stavovského předpisu ČLK č. 16 a je hodnocena 2 kreditními body. Pro získání certifikátu s kreditními body stačí vyplnit krátký online test. Aktuálně pro vás připravujme další pokračování, o kterém budete informováni začátkem podzimu. 
ZOBRAZIT VÍCE

Zdravý životní styl dramaticky snižuje riziko Alzheimerovy choroby

Zatím neznáme účinnou léčbu Alzheimerovy choroby a to vede k výzkumu možností prevence tohoto závažného onemocnění. Vybraná práce hledala souvislost mezi charakterem životního stylu a rizikem Alzheimerovy choroby. Pro studii byla využita data z Chicago Health and Aging Project and the Rush Memory and Aging Project. Zdravý životní styl byl definován pěti pozitivními faktory.  
ZOBRAZIT VÍCE

Další díly z cyklu video přednášek Minuty s Compassem 

Jak bylo již avizováno v předešlém newsletteru, máme pro vás připravené další dvě mini video přednášky zaměřené na problematiku aterosklerózy a studie Compass. Na krátká videa se můžete podívat na webových stránkách ČIS. 
Výsledky PAD populace

(Doc. MUDr. Debora Karetová, CSc.)
Dávkování jednou denně vs. dvakrát denně
(Doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D.
ZOBRAZIT VÍCE
Partneři ČIS

Sokolská 31, 120 00 Praha 2
info@interna-cz.eu
www.cisweb.cz
Website
YouTube
Facebook
Copyright © *|2020|* Česká internistická společnost ČLS JEP. 
Všechna práva vyhrazena. 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic