Copy
Novinky České internistické společnosti 11/2018

Seminář k atestačním otázkám ČIS

Česká internistická společnost organizuje 2. ročník semináře k atestačním otázkám pro mladé internistySeminář se bude konat ve čtvrtek 29. 11. 2018 v hotelu Majestic Plaza v Praze. Program semináře je zaměřený zejména na komplikované otázky u atestace z vnitřního lékařství, ale i na další zásadní témata z oboru. Po každé přednášce bude prostor pro diskuzi a případné otázky, takže budou mít účastníci možnost se zkoušejících zeptat na vše, co je k danému tématu zajímá. Účast na semináři je zdarma a registrace je stále možná. 

Budeme rádi za předání informací o semináři Vašim kolegům z řad mladých internistů. 

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

rády bychom Vás informovaly, že se ve dnech 6. - 8. 12. 2018 v Olomouci uskuteční kurz "Ultrazvuk plic a hrudníku". Vzhledem k tomu, že se jedná o akci týkající se problematiky péče v interních oborech, věříme, že by pro Vás mohl být kurz přínosný a zajímavý. 

VÍCE INFORMACÍ

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

Fixní kombinace rosuvastatinu
s ezetimibem v léčbě pacienta
v sekundární prevenci - kazuistika

Pacientka byla odeslána do Centra preventivní kardiologie Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) svým ošetřujícím kardiologem ke zvážení úpravy terapie dyslipidemie, ev. k nasazení inhibitorů PCSK9 (proprotein konvertáza subtilizin/kexin typ 9) z důvodu nedosažení cílových hodnot LDL-cholesterolu (LDL-C) při maximální možné hypolipidemické terapii. Pacientce je 55 let a na jaře roku 2018 prodělala subakutní STEMI (infarkt myokardu s ST elevacemi) spodní stěny jako primomanifestaci ischemické choroby srdeční. 
 

VÍCE INFORMACÍ
 

Konference České asociace srdečního selhání (ČASS) 

Dovolujeme si Vás informovat o konání konference ČASS, která proběhne dne 27. 11. 2018 v nedávno otevřených prostorách Petrof Gallery v Hradci Králové. Připravený program je koncipován tak, aby byl přínosem nejen pro kardiology, ale také internisty a lékaře dalších specializací a zahrnuje nové poznatky z oblasti diagnostiky a terapie onemocnění kardiovaskulárního systému a jeho hlavním cílem je jejich přenesení do klinické praxe. Program otevře slavnostní přednáška Dr. Alexe Lyona z londýnského Royal Brompton Hospital, který je předním světovým odborníkem doporučení pro diagnostiku
a léčbu kardiotoxicity.


VÍCE INFORMACÍ

V atmosféře vyvolané hnutím Me Too vyjadřuje řada mužů, kliniků v USA, obavy předávat své medicínské zkušenosti ženám

Hnutí Me Too si vytyčilo cíl zvýšit povědomí o agresivním sexuálním chování mužů k ženám. Ačkoliv se již dříve hovořilo o sexuálním obtěžování (sexual harassment), hnutí Me Too začalo v Hollywoodu, když americké herečky zahájily své tažení proti řediteli ateliérů Weinsteinovi, a tak rozšířily téma sexuálního obtěžování i o dávno minulé události. Média poté téma dramaticky zpopularizovala a z Hollywoodu se hnutí přesunulo do dalších profesních oblastí a medicína v USA není výjimkou. Atmosféra na zdravotnických pracovištích se ze poslední dva roky díky Me Too změnila a došlo k tomu, že někteří muži, zejména ve vedoucích pozicích, nyní dávají najevo obavy účastnit se klinické výuky žen, zvláště když se jedná o individuální klinické předávání zkušeností a dovedností a odmítají zůstávat s ženami lékařkami beze svědků o samotě.


VÍCE INFORMACÍ 

PARTNEŘI

Copyright © *|2018|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp