Copy
Novinky 4/2017 České internistické společnosti

Vyúčtování péče za rok 2016

Jménem předsedy rady Sdružení ambulantních specialistů (SAS), MUDr. Zorana Jojka, si Vás dovolujeme informovat o možných chybách ve VZP vyúčtováních péče za rok 2016. Doporučujeme Vám tedy s pomocí článku „Co dělat…“ na webu SAS (www.sasp.cz) jejich výpočet překontrolovat a pokud Vám Vaše výsledky nebudou souhlasit s doručenými od VZP, vyúčtování reklamovat. Internistům připomínáme slib VZP, že referenční data na rok 2016 by u nich měla obsahovat dorovnání úhrad z roku 2014 (tehdy na 98% roku 2012). Pokud by to nezahrnovala, reklamujte celé vyúčtování. Nevyhoví-li Vám VZP, obraťte se na zástupce SAS.

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

jménem výboru České internistické společnosti Vám přejeme krásné a především klidné prožití velikonočních svátků.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

17. jarní cyklus seminářů Interna Informans

Rádi bychom Vás pozvali na 17. jarní cyklus seminářů Interna Informans, které se budou konat v následujících městech a termínech: 

  • 12. 04. 2017 – Ústí nad Labem 
  • 20. 04. 2017 – Praha 
  • 03. 05. 2017 – Olomouc 
  • 16. 05. 2017 – Plzeň
  • 22. 05. 2017 – Jihlava 
  • 31. 05. 2017 – Brno 

Pro více informací o programu a registraci na jednotlivé semináře navštivte webové stránky www.interna-informans.cz. 
 

VÍCE INFORMACÍ
 

Spory o škodlivostí elektronických cigaret snad dospějí ke konci

Nová studie přichází z Londýna a byla publikována v únoru tohoto roku. Autoři rozdělili účastníky studie do 3 různých skupin: kuřáky, kteří kouřili klasické cigarety, ex-kuřáky kteří užívali výhradně náhražky nikotinu nebo elektronické cigarety po dobu posledních 6 měsíců a osoby které pokračovaly v kouření klasických cigaret, ale také kouřili cigarety elektronické nebo užívaly náhražky nikotinu (tzv. duální uživatelé). Ve všech skupinách bylo po 36 účastnících a kuřáci elektronických cigaret používali různé komerční produkty.


VÍCE INFORMACÍ

Vzdělávací program v oblasti dialyzační nefrologie, nefrologie kritických stavů a souvisejících oborů

Vzdělávací program Dialýza v praxi, jejímž dlouholetým podporovatelem je provozovatel dialyzačních středisek a výrobce dialyzačních technologií – společnost Fresenius Medical Care, přichází v tomto roce s dalšími důležitými tématy. Vzdělávací program nabízí workshopy zaměřené na aktuální potřeby zdravotnických profesionálů nejen v oblasti nefrologie. Workshopy budou probíhat během celého letošního roku s tím, že první semináře pro lékaře proběhnou již v druhé polovině května. Semináře pro zdravotní sestry začínají již v dubnu. V loňském roce se oblíbených a prakticky zaměřených seminářů zúčastnilo 350 lékařů, sester, techniků a biomedicínských inženýrů z dialyzačních pracovišť a jednotek intenzivní péče z celé České republiky. Detailní informace o programu a možnosti přihlášení na jednotlivé workshopy naleznete na internetových stránkách www.dialyzavpraxi.cz.

 

PARTNEŘI

Copyright © *|2017|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp