Copy
Novinky 10/2017 České internistické společnosti

Nutricionisté zřejmě opět
nevědí, co máme jíst 

Na ESC v Barceloně byla v srpnu tohoto roku prezentována studie PURE, která dramaticky převrací naše představy o zdravé dietě. Nyní byla prezentována oficiálně v plném znění a publikována v časopisu Lancet: Diabetes & Endocrinology. Jedná se o velmi rozsáhlou prospektivní studii příjmu potravy u dospělých zahrnující celkem 125 000 osob v 18 různě rozvinutých zemích, tedy s vysokým, středním a nízkým životním standardem. Medián sledování byl 7,4 roku. Příjem potravy byl zjišťován pomocí ověřených dotazníků. Hlavním úkolem bylo najít vztahy mezi příjmem jednotlivých nutrientů, tedy konzumací tuků, nasycených, mono a polynenasycených mastných kyselin, karbohydrátů, proteinů, celkového cholesterolu a kardiovaskulárními markery kardiovaskulárního rizika. 

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

těšíme se na Vás na XXIV. kongresu České internistické společnosti, který začne již tuto neděli 29. 10. 2017 v Kongresovém centru Praha. Věříme, že si v odborném programu každý z Vás najde nejedno zajímavé téma. 

Finální program je ke shlédnutí ZDE

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

Pozvánka na online webinář: 
Nízkomolekulové heparíny v zložitých klinických situáciách

Dovolujeme si Vás pozvat na online webinář na téma "Nízkomolekulové heparíny v zložitých klinických situáciách
Ako na to? Pohlad hematológa a kardiológa pre klinickú prax", který se uskuteční již tuto středu 25. 10. v 19:00 hodin. Hlavními hosty webináře budou: MUDr. Tereza Hlavatá, MUDr. Viliam Lauko a MUDr. Lubomír Flak, PhD.

Pro sledování webináře není nutná registrace ani registrační poplatek.

Přihlášení je možné ZDE.
 

VÍCE INFORMACÍ
 

Úhrada přípravku ENTRESTO™

Státní ústav pro kontrolu léčiv se rozhodl s platností od 1. 10. 2017 přiznat léčivému přípravku ENTRESTO™ (sakubitril/valsartan) výši úhrady, kterou naleznete v příspěvku na webu ČIS a zároveň stanovil podmínky úhrady z veřejného zdravotního pojištění: Přípravek Entresto je hrazen jako náhrada inhibitoru angiotensin konvertujícího enzymu – ACEI nebo inhibitoru AT1 receptoru u pacientů se stabilním chronickým srdečním selháním s EF menší nebo rovnou 35% a eGFR větší než 30 ml/min/1,73 m2, u kterých i přes optimální léčbu přetrvává symptomatologie třídy NYHA II–III.


VÍCE INFORMACÍ

ČIS nově navázala spolupráci se společností Alexion

Novým partnerem České internistické společnosti ČLS JEP je od října 2017 společnost Alexion Pharma Czech s.r.o.. Tato inovativní farmaceutická společnost se specializuje na oblast ultra vzácných onemocnění komplementu. Na kongresu ČIS se s tématem ultravzácných onemocnění můžete setkat v rámci Bloku ČIS IV: Aktuality ve vnitřním lékařství, který se bude konat v úterý 31. 10. od 14:30 hodin. Podrobnější informace najdete ve finálním programu ČIS kongresu ZDE

 

PARTNEŘI

Copyright © *|2017|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp