Copy
Novinky České internistické společnosti 04/2019

Statistika v medicíně: kurz pro mladé lékaře

Dovolujeme si Vás informovat o možnosti zúčastnit se jednodenního statistického kurzu, který je určen pro mladé internisty. 

Statistický kurz se bude konat v termínu 12. 6. 2019 v prostorách VFN v Praze pod vedením RNDr. Mariana Rybáře. V rámci kurzu se bude probírat zejména lékařská interpretace statistiky v článcích a studiích a to na konkrétních ukázkách. 

Kurz je pro mladé lékaře, kteří jsou členy ČIS, zdarma. Registrace předem je z důvodu omezené kapacity povinná a v případě zájmu o účast na kurzu, prosíme zašlete email na sekretariát ČIS do 30. 4. 2019.

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

jménem výboru České internistické společnosti Vám přejeme krásné a především klidné prožití letošních velikonočních svátků.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

Webinář: Novinky z ACC – trvale antikoagulovaný pacient po PCI

Dovolujeme si Vás pozvat na virtuální seminář ČKS na téma "Novinky z ACC – trvale antikoagulovaný pacient po PCI", který bude možné sledovat na webových stránkách ČKS online v úterý 16. 4. 2019 od 17:00 hodin. 

V rámci semináře zazní tato témata:

  • Antikoagulační léčba – cesta mezi Scyllou a Charybdou
  • Nové důkazy použití antikoagulační léčby po PCI
  • PCI u pacientů na antikoagulační léčbě – praktický návod 

Online vysílání: www.cksonline.cz/live 


VÍCE INFORMACÍ


Význam tělesné hmotnosti a fyzické aktivity k udržení mobility ve stáří

Velká prospektivní studie zahrnující 135 220 účastníků ve věku 50-71 let při zařazení sledovaných po dobu 10 let zkoumala, jak se tělesná váha a fyzická inaktivita podílí na ztrátě schopnosti mobility ve stáří. Soubor byl rozdělen podle hmotnosti na osoby s normální váhou, nadváhou a obezitou. Schopnost mobility na konci sledování byla hodnocena jen ve 2 kategoriích: neschopnost chůze vůbec nebo nemožnost plynule jít malou rychlostí. Při zařazení do studie neměl nikdo z účastníků problémy s mobilitou. Po 10 letech sledování 21 % mužů a 37 % žen uvádělo, že není schopno chůze podle výše uvedených parametrů.


VÍCE INFORMACÍ

Ocenění publikace v časopise s nejvyšším IF za rok 2018

Purkyňův nadační fond v letošním roce opět vyhlašuje cenu za publikaci v časopise s nejvyšším impakt faktorem (IF) publikovanou či k publikaci přijatou v roce 2018. Cena je určena mladým autorům do 35 let. 

Udělení ocenění je spojeno s finanční odměnou. Pro ocenění za rok 2018 je k dispozici částka 50 000 Kč, která bude rozdělena mezi 3 až 5 autorů, přičemž minimální částka jednoho nadačního příspěvku bude činit 10 000 Kč. Výše finančního ocenění zohlední kvalitu a impact factor jednotlivých článků v kontextu celkové úrovně přihlášených prací.

Návrhy je možné zasílat prostřednictvím on-line formuláře do 31. 5. 2019.


VÍCE INFORMACÍ 

PARTNEŘI

Copyright © *|2019|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp