Copy
Novinky 05/2018 České internistické společnosti

WCIM 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na 34th World Congress of Internal Medicine, který se koná  v termínu 18. - 22. 10. 2018 v Kapském Městě. Kongres nabídne široký program, který se dotkne všech aspektů vnitřního lékařství včetně specializací, jakými jsou revmatologie, kardiologie, pneumologie a další. Předběžný program kongresu je ke shlédnutí ZDE

Více informací o kongresu a registraci najdete na webových stránkách: 
www.wcim2018.com

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

děkujeme všem, kteří se zúčastnili letošní publikační soutěže ČIS a gratulujeme výhercům. Oficiální ocenění výherců proběhne během slavnostního zahájení XXV. kongresu ČIS v Brně dne 19. 9. 2018. 

Výsledky publikační soutěže najdete ZDE

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS
 

Objasněn mechanismus vzniku FiS po alkoholickém excesu

Je obecně známo, že po intenzivním alkoholickém excesu se může objevit po několika hodinách fibrilace síní, v anglosaských zemích se tomu říká “holiday heart syndrome“. Vědecký tým zkoumající mechanizmus této komplikace příjmu alkoholu měl již z dřívějška k dispozici výsledky, že aktivace c-jun N-terminalní kinasy (JNK) 2 v síních zvyšuje riziko fibrilace síní i u mladých zdravých zvířat. Tyto nálezy je vedly k výzkumu, zda se stejný mechanismus může podílet i u alkoholického excesu při vzniku této arytmie a jaký je její přesnější mechanismus vzniku.
 

VÍCE INFORMACÍ
 

Tisková konference: Když srdce selhává - máme ještě šanci? 

Minulý čtvrtek 23. 5. 2018 proběhla tisková konference na téma srdeční selhání, která měla za cíl rozšířit povědomí o příznacích, diagnostice a zejména léčbě tohoto onemocnění mezi laickou veřejností. Podle statistiky postihuje srdeční selhání 2% – 3% populace. Prevalence v populaci 50 - 70 let je 2% - 5%, v populaci nad 70 let potom přes 10% – 20%. Roční náklady na léčbu chronického srdečního selhání tvoří 1% - 3% nákladů na zdravotnictví. Druhá, podobná statistika potom uvádí, že srdečním selháním trpí více než 200 tisíc Čechů a 60 milionů lidí na světě.


VÍCE INFORMACÍ

Poslední možnost aktivní účasti na kongresu ČIS 2018

Dovolujeme si Vás informovat, že je poslední možnost aktivní účasti na kongresu ČIS, který se bude letos konat v termínu 19. - 22. 9. v Brně.

Abstrakta je možné vkládat online do 31. 5. 2018 na webu kongresu ZDE. 

Více informací o registraci a 2. oznámení najdete na webu kongresu ZDE

PARTNEŘI

Copyright © *|2018|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp