Copy
Novinky 10/2016 České internistické společnosti

Mezinárodní konference PEDIM 2016 v Praze

Mezinárodní konference Prague European Days of Internal Medicine (PEDIM) se bude konat 1. - 2. 12. 2016 v Praze a je letos zaměřena především na problematiku kardiologie, metabolizmu, nefrologie, ale i celé všeobecné interní medicíny. Pro české účastníky nabízíme možnost snížené registrace za 150 EUR (při online registraci zvolte standardní registrační poplatek a napište do poznámky, že máte nárok na sníženou registraci 150 EUR). Stále je možná i aktivní účast, neboť byla 21. 10. otevřena sekce "Last minute posters" 
a budete tak mít možnost svá sdělení přihlásit do 30. 10. 2016. Konference může být dobrou příležitostí pro mladé internisty (i kolegy z dalších interních oborů) k první mezinárodní prezentaci. Skupina mladých internistů ČIS připravuje v rámci konference setkání mladých internistů.

VÍCE INFORMACÍ

Vážená kolegyně, vážený kolego, 

nových léků nám sice také přibývá dost, ale kromě toho se nám rozšiřují indikace u léků, které můžeme označit za dnes již tradiční a které všichni dobře známe. Takovou novou indikací u starého dobrého známého je indikace Fraxiparinu jako profylaxe TEN u nemocných na interních odděleních, ať standardních, nebo na jednotkách intenzivní péče. 
 

VÍCE ZDE 

Krásné dny přeje 
Richard Češka
 

Novinky v diagnostice a léčbě vybraných vzácných onemocnění

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář "Novinky v diagnostice a léčbě vybraných vzácných onemocnění", který se bude konat v úterý 1. 11. 2016 v hotelu ILF
v Praze. Program celodenního semináře bude zahájen základní charakteristikou vzácných onemocnění a dále se bude zabývat problematikou z hematologie, porfyrickou nemocí, familiární hypercholesterolémií a dalšími vzácnými onemocněními. Online registrace na seminář je stále možná na webových stránkách IPVZ. 

 
VÍCE INFORMACÍ
 

Vyšetřování D dimerů zatěžuje 
pacienty i zdravotnické systémy

Plicní embolie je závažné onemocnění, které může skončit i smrtí pacienta.
V současné době mají lékaři k dispozici jednoduchý test, tzv. D dimery, což je test analyzující přítomnost degradačních produktů fibrinogenu, který je však velmi nespecifický. Obecně je akceptováno, že jeho negativita vylučuje přítomnost žilní trombózy nebo plicní embolie u pacientů s nízkým rizikem, jeho pozitivní hodnota
má však prediktivní hodnotu pro přítomnost těchto onemocnění velmi malou.

 
VÍCE INFORMACÍ

Zpráva z XXIII. kongresu České internistické společnosti 2016 v Brně

Program kongresu byl zahájen ve středu 21. 9. 2016 sympoziem společnosti Servier s představením nové fixní kombinace Lipertance, tedy kombinace atorvastatinu, perindoprilu a amlodipinu a jejím unikátním postavením při snižování kardiovaskulárního rizika u pacientů s hypertenzí a dyslipidemií. Slavnostní zahajovací přednášky se ujal prof. MUDr. Vlastimil Ščudla, CSc. z LF UP a FN v Olomouci a zaměřil se na problematiku mnohočetného myelomu. O kulturní zážitek se postaral dětský sbor Kantiléna z brněnské filharmonie.  
 

PARTNEŘI

Copyright © 2016 Česká internistická společnost ČLS JEP, Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp