Copy
Novinky 09/2016 České internistické společnosti

Laboratorní diagnostika porfyrické nemoci

Porfyrie patří do skupiny poruch biosyntézy hemu, které se projevují charakteristickým klinickým obrazem. Ačkoli se jedná o onemocnění relativně vzácná, je jejich poznání velmi významné zejména z hlediska diferenciálně diagnostického, ale samozřejmě i pro zahájení účinné léčby a zabránění možných závažných důsledků této choroby. Podle způsobu manifestace rozlišujeme porfyrie akutní a chronické. Mezi akutní porfyrie řadíme akutní intermitentní porfyrii (AIP), a dále hereditární koproporfyrii (HK) a porfyrii variegatu (PV) a velmi vzácnou plumboporfyrii (Dossovu porfyrii). Mezi chronické porfyrie patří u nás nejčastější porfyria cutanea tarda (PCT) a dále pak velmi vzácné erytropoetická protoporfyrie (EPP) a kongenitální erytropoetická porfyrie (CEP, Güntherova porfyrie).

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

přinášíme Vám finální verzi programu letošního XXIII. kongresu České internistické společnosti. Věříme, že Vás program zaujme a sejdeme se všichni již tuto středu 21. 9. na brněnském výstavišti při slavnostním zahájení kongresu. Registrace je stále možná. Těšíme se na setkání s Vámi. 
 

FINÁLNÍ PROGRAM 

S pozdravem 
Sekretariát ČIS
 

Začíná nová éra v léčbě dyslipidémií

Satelitní sympozium společnosti Amgen s názvem „Začíná nová éra v léčbě dyslipidémií“ se bude konat v rámci Kongresu České internistické společnosti, který začíná již tento týden. Sympozium je na programu v pátek 23. 9. od 15.00 do 16.00 (kongresový pavilon E, sekce B, sál E2 v areálu brněnského výstaviště). 

 
VÍCE INFORMACÍ
 

Metabolický syndrom: fata morgána, nebo drsná skutečnost

Společnost Mylan si pro Vás na letošním Kongresu České internistické společnosti připravila satelitní sympozium s názvem "Metabolický syndrom: fata morgána, nebo drsná skutečnost?". Sympozium se koná v pátek 23. 9. od 16:30 do 17:15 v sále E2 areálu brněnského výstaviště. 

 
VÍCE INFORMACÍ

Antibiotika podáváme často příliš dlouhou dobu

Zažitá praxe protrahovaného podávání antibiotik u nekomplikované komunitní pneumonie by měla být opuštěna. Tradičně jsme zvyklí podávat antibiotika komunitní pneumonie 7 - 10 dní. Tato doba byla zvolena spíše empiricky a nikdy nebylo složeno dostatek důkazů, že je to optimální strategie. Tento článek je výstupem z multicentrické randomizované studie, která byla provedena ve 4 univerzitních nemocnicích ve Španělsku v letech 2012 a 2013. Bylo zařazeno 312 hospitalizovaných pacientů s diagnózou komunitní pneumonie. 
 
VÍCE INFORMACÍ

PARTNEŘI

Copyright © 2016 Česká internistická společnost ČLS JEP, Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp