Copy
Novinky 09/2015 od České internistické společnosti

XXII. kongres České internistické společnosti

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na XXII. kongres ČIS ČLS JEP, který se bude konat ve dnech 22. - 25. 11. 2015 v Kongresovém centru Praha. V letošním roce se toho v různých oblastech interny děje opravdu hodně nového a zajímavého. Od inovativní léčby v oblasti metabolizmu (diabetes či hypercholesterolémie) přes výsledky kardiologických studií či novinky biologické léčby v revmatologii, gastroenterologii a onkologii ke zlepšení diagnostiky a léčby endokrinologické, pneumologické i dalších oborů.
VÍCE INFORMACÍ

Vážená kolegyně, vážený kolego,

Česká internistická společnost ČLS JEP si je vědoma, že množství informací, které na nás všechny dopadá, je enormní a v zásadě obtížně sledovatelné. Chtěli bychom proto  informovat své členy, příznivce a všechny, které interna a obory z ní vzešlé zajímají formou nejmodernějších elektronických technologií o tom nejdůležitějším, co se v naší oblasti děje a co bychom neměli přehlédnout. Stručně, rychle, s možností přímých „prokliků“ k podrobnější informaci, která Vás zaujme. Takovou formou je právě „Newsletter ČIS“, jehož první vydání přichází tímto emailem. Věříme, že pro nás všechny bude tato forma komunikace přínosem a bude se Vám opravdu líbit.

Krásné dny přeje
Richard Češka
 

14. Interna Informans 

Podzimní cyklus seminářů Interna Informans bude probíhat ve vybraných městech České republiky od října do listopadu.

Přehled jednotlivých měst: 
05. 10. 2015 - Plzeň 
06. 10. 2015 - Hradec Králové
08. 10. 2015 - Brno
22. 10. 2015 - Ústí nad Labem
03. 11. 2015 - Ostrava 
04. 11. 2015 - Praha 


VÍCE INFORMACÍ

Novinky ze sjezdu ESC v Londýně

Na přelomu srpna a září se konal jako již pravidelně sjezd Evropské kardiologické společnosti. Tentokrát v Londýně. Zcela zásadní novinky jsme nezaznamenali. Významných událostí se ale přeci jen pár objevilo. Celý sjezd byl především ve znamení PCSK9-inhibitorů a nových antikoagulancií. Z hypolipidemik kromě zmíněných výsledků studií s PCSK9-i zaujaly subanalýzy studie IMPROVE IT.

 


VÍCE INFORMACÍ

Naši partneři

  •       
  •       
  •       
  •       
  •   
 
Copyright © 2015 Česká internistická společnost ČLS JEP, Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje