Copy
Novinky České internistické společnosti 02/2019

Studie roku 2018 znejistila striktní víru v medicínu založenou na důkazech

V poslední době se zaklínáme medicínou založenou na důkazech, ale důkazy se nám začínají trochu otřásat v základech. Jak naše poznatky narůstají, pacienti jsou stále více závislí na tom, aby klinici uměli správně interpretovat vědecká data. K tomu se musíme umět ptát: položili si výzkumníci správnou otázku? Hledali odpověď na pacientech, kteří odpovídají naší denní praxi? Použili správná srovnávací kontrolní data? Mají jejich statisticky významné výsledky nějakou klinickou důležitost?  

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

dovolujeme si Vás pozvat na on-line seminář na téma srdeční selhání, na kterém se dozvíte více o praktických aspektech péče o pacienty s chronickým srdečním selháním. On-line seminář “Moderní management pacientů s chronickým srdečním selháním" se bude konat 4. 3. 2019 od 18:00 do 19:15 hodin. Přednášející: 
- Prof. MUDr. Miloš Táborský, Ph.D., FESC, MBA
- Doc. MUDr. Vilém Danzig, Ph.D., FESC

VÍCE INFORMACÍ

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

Compendium - Léčiva používaná
v podmínkách ČR

Koncem září roku 2018 vyšlo 5. vydání publikace Compendium - Léčiva používaná v podmínkách ČR, které jste v minulosti znali pod názvem Remedia Compendium. Ve srovnání se 4. vydáním z roku 2009 byly texty aktualizovány a významně rozšířeny. Přibylo bezmála 300 článků o léčivých látkách a 200 textových stran. Celkový rozsah je nyní 1 200 stran. Na zpracování publikace se podílelo 54 předních odborníků z různých lékařských oborů. Publikace je členěna do 16 kapitol obsahujících popisy téměř všech léčiv registrovaných v ČR. Součástí jednotlivých kapitol jsou obecné úvody věnované charakteristice dané skupiny léčiv a farmako-terapeutickým postupům.


VÍCE INFORMACÍ


International Internal Medicine Training Meeting 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na mezinárodní sympozium International Internal Medicine Training Meetings – 17, které se bude konat v termínu 8. – 10. 3. 2019 v hotelu Diplomat v Praze. Sympozium organizuje Česká internistická společnost spolu s Tureckou internisticou společností. Program sympozia je zaměřený na oblast revmatologie, diabetologie, hypertenze a kardiovaskulární riziko. Přednášky budou v anglickém jazyce. ČIS zajišťuje program vybraných sekcí, konkrétně se jedná o sekce 1, 2, 8 a 9. Podrobnosti najdete ve finálním programu. Registrace na sympozium je zdarma a je možné se účastnit ve Vámi vybraných dnech. 


VÍCE INFORMACÍ

5th McMaster International Review Course in Internal Medicine 2019 

Dovolujeme si Vás informovat o mezinárodní konferenci 5th McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM), která se bude konat v termínu 
9. – 11. 5. 2019 v Krakově v Polsku. 
Konferenci organizuje Department of Medicine
at McMaster University (Hamilton, Canada), Polish Institute for Evidence Based Medicine
a Europan Federation of Internal Medicine (EFIM). 

Pro mladé lékaře (do 35 let) byla vyhlášena soutěž Best Case Report Contest 2019, do které je možné se přihlásit do 1. 3. 2019. Hlavní cenou je měsíční stáž na McMaster univerzitě v Hamiltonu v Kanadě. 

PARTNEŘI

Copyright © *|2019|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp