Copy
Novinky 03/2018 České internistické společnosti

Do práce na kole 

Česká internistická společnost se letos stala partnerem projektu "Do práce na kole". Cílem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. ČIS projekt podporuje zejména z hlediska prevence
a zdravého životního stylu. Účastí v soutěži přispějete nejen ke zlepšení svého zdravotního stavu a kondice, ale i ke zlepšení ovzduší ve městě. Do práce na kole je týmová soutěž (2 - 5 členů), která bude probíhat během května.

Registrace je možná od začátku března a ČIS v rámci partnerství nabízí zájemcům 10 registrací zdarma. 

Více informací a podmínky zapojení do soutěže najdete na webových stránkách:  www.dopracenakole.cz

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

děkujeme všem, kteří se zúčastnili voleb do výboru a revizní komise České internistické společnosti ČLS JEP. Složení nového výboru ČIS pro funkční období 2018 - 2022 najdete na webových stránkách ZDE.  Volba funkcionářů proběhla v rámci jednání výboru ČIS, které se uskutečnilo dne 14. 3. 2018 v Praze.

S pozdravem a přáním krásného prožití velikonočních svátků 
Sekretariát ČIS
 

MinutyMT 

Představujeme Vám video-zpravodajství MinutyMT (Medical Tribune), které lze sledovat zdarma na mobilním telefonu nebo webu. Tento zpravodajský kanál už sleduje více jak 1 600 lékařů, což je přes 10 000 shlédnutí měsíčně, a více jak polovina skrze aplikaci v mobilním telefonu. Obsah vytváří redaktoři z Medical Tribune dle redakčního plánu. Veškerá sdělení jsou aktuální a objektivní, s možností prokliku na plný text zprávy. Každý týden dostanete aktuální zprávu jen z toho odborného kanálu, který si sami vyberete. Vysílá se již na osmi kanálech, internistický kanál byl spuštěn 1. března 2018, nově se otevírá vysílání pro praktické lékaře a přidávají se onkologické zprávy.
 

VÍCE INFORMACÍ
 

Srdeční selhání 

Minulou středu 21. 3. proběhla tisková konference na téma "Srdeční selhání" s cílem rozšířit povědomí o onemocnění mezi laickou veřejností. Z výsledků průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že na pravidelné prohlídky k lékaři chodí pouze 55 % dospělých Čechů. Lidé přes 60 let sice navštěvují lékaře pravidelněji než skupina čtyřicátníků, častěji ho však neinformují o potížích, které si spojují s věkem. Právě ty ale mohou být příznaky chronického srdečního selhání, jímž trpí přes 200 000 Čechů. Na toto onemocnění upozorňuje Evropská kardiologická společnost tzv. Dny srdečního selhání, které letos začínají 5. května. Jejich cílem je přispět k informovanosti veřejnosti a pomoci tak včasné diagnostice. 


VÍCE INFORMACÍ

Kouření jen jediné cigarety denně významně zvyšuje kardiovaskulární riziko

Řada kuřáků se snaží významně omezit kouření cigaret z původních 20 až 25 denně na jen několik cigaret denně s předpokladem že to stačí ke snížení známých rizik. Toto možná není daleko od pravdy, pokud se zvažuje riziko karcinomu plic, nicméně jinak je tomu u kardio-vaskulárního rizika. Sami výzkumníci předpokládali, že kouření jedné cigarety denně místo původních 20 bude znamenat obdobné snížení rizika kardiovaskulárního onemocnění, tedy dvacetinásobný pokles, ale výsledky je překvapily. Bylo analyzováno 141 kohortových studií publikovaných mezi roky 1946 a 2015, které sledovaly 5,6 milionů pacientů pro riziko koronární nemoci a 7,3 milionů pacientů pro riziko mozkové cévní příhody. V těchto studiích proběhlo 110 000 nových případů koronárního onemocnění a 135 000 mozkových příhod.


VÍCE INFORMACÍ

PARTNEŘI

Copyright © *|2018|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp