Copy
Novinky 2/2017 České internistické společnosti

Světový den ledvin se letos zaměřuje na obezitu

Podle posledních dostupných statistik trpí celosvětově obezitou více než 600 milionů dospělých. Obezita je zároveň závažným rizikovým faktorem rozvoje chronického onemocnění ledvin, které může vyústit až k nevratnému selhání ledvin. Světový den ledvin připadá na 9. březen 2017 a i v České republice se letos zaměří právě na edukaci o škodlivých následcích obezity
a jejího vztahu k onemocnění ledvin. Ledviny lidí trpících obezitou musí pracovat mnohem intenzivněji, protože jsou na ně kladeny vyšší nároky. Obézní tělo produkuje více zplodin metabolismu
a také obsahuje větší množství krve a dalších tělesných tekutin. Aby ledviny obézního člověka zvládly zvýšené nároky uspokojit, musí zvýšit filtraci krve (dochází v nich k tzv. hyperfiltraci).

VÍCE INFORMACÍ

Vážení členové ČIS, 

dovolujeme si Vás informovat o aktivitách Purkyňova nadačního fondu, který vyhlašuje soutěž "Ocenění publikace v časopise s nejvyšším impact factorem". Díky podpoře dárců bude mezi nejúspěšnější autory rozdělena částka 65 000 Kč.  V letošním roce Purkyňův nadační fond chystá vzdělávací semináře pro mladé členy ČLS JEP do 35 let. První seminář na téma "Účelná farmakoterapie" se koná 28. 3.  2017 v Lékařském domě, registrace je zdarma. Více informací je k dispozici na webu: www.purkynuvfond.cz.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Sekretariát ČIS

36. Dny mladých internistů

36. Dny mladých internistů se letos budou konat v termínu 1. - 2. června 
v Olomouci
.
Odborný program bude rozčleněn do odborných sekcí odpovídajících zaměření přihlášených sdělení. Všechna přihlášená sdělení budou přijata k přednáškové prezentaci. Cena registračního poplatku je 500 Kč.

Důležité termíny konference: 

- zaslání příspěvku do 31. 3.
- zaslání přihlášky do 31. 3. 
- zaslání žádosti o ubytování do 31. 3. 

 
VÍCE INFORMACÍ
 

Složení střevní mikroflóry ve vztahu k obezitě a diabetu

Obezita i diabetes 2. typu jsou onemocnění ovlivněná geneticky i životním stylem. Nicméně nové poznatky hovoří o tom, že střevní mikrobiom zde hraje také významnou roli. Již po celá desetiletí je známo, že střevní bakterie syntetizují esenciální vitaminy a aminokyseliny a pomáhají rozkládat některé toxiny. V posledním desetiletí se zjistilo, že role mikrobiomu na zdraví je mnohem větší. Dospělý člověk je kolonizován mnohem větším počtem bakterií než je zhruba 13 bilionů buněk jeho těla. 


VÍCE INFORMACÍ

Webinář "Acute pulmonary embolism - To lyse or not to lyse?"

webinář, který pořádá Evropská kardiologická společnost (ESC) se bude konat 30. 3. 2017 od 18:00 do 19:00 hodin. V případě zájmu se podívejte na web: www.pewebinar.com, kde najdete všechny potřebné informace. Dále je potřeba se přihlásit ve dvou krocích bezplatně, nejdříve na  ESC a potom s vytvořeným účtem přímo na samostatný webinář.
 

VÍCE INFORMACÍ 
 

PARTNEŘI

Copyright © *|2017|* Česká internistická společnost ČLS JEP. Všechna práva vyhrazena


Naše emailová adresa:
info@interna-cz.eu

Naše adresa: 
Česká internistická společnost ČLS JEP
Sokolská 490/31, 120 00 Praha 2
Už nechci dostávat novinky ČIS | Změnit kontaktní údaje


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká internistická společnost ČLS JEP · Sokolská 31 · Prague 120 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp