Copy
  מרץ 2016
  
שלום חברים וחברות, 

מאז הוקם קואופרטיב "שלנו" (http://shelanoo.co.il) לפני כארבע שנים, זכינו לראות שורה של הצלחות ואנחנו ממשיכים להתרחב בפעילותנו, ומזמינים אתכם ואתכן להיות חלק קבוצה שמהווה בעלים של עסקים חברתיים בדרך לשינוי הכלכלה הישראלית.
 
 
הקמנו חנות מצליחה עם ערך מוסף חברתי
בחנות "שלנו" אנחנו מקדמים יצרנים קטנים ובינוניים וממקמים את מוצריהם במקומות בולטים על המדף, מעניקים לעובדים שכר הוגן ותנאים סוציאליים מלאים, משלמים בזמן לספקים, מקיימים מדיניות מחירים שקופה בה כל לקוח יכול לדעת בכל זמן באיזה מחיר קנינו אנו את הסחורה ועוד מגוון ערכים חברתיים – לצד החזקת עסק רווחי. 
   
החנות "שלנו" פתוחה לציבור הרחב ואתם/ן מוזמנים/ות לבוא ולקנות בו ללא קשר לחברות בקואופרטיב.
  
אנחנו נמצאים בשדרות ההשכלה 9 תל אביב, ליד שכונת ביצרון ורחוב יגאל אלון.
 
לפני כ-3 חודשים חגגנו יומולדת שנתיים
  
  
הפעלת סניפים של מגה
אנו נמצאים בנקודת זמן קריטית בה משבר יכול להפוך להזדמנות היסטורית לחברה ולכלכלה הישראלית. קריסת רשת מגה, מייצרת לכולנו הזדמנות גדולה: 
  
התרסקות המודל העסקי הדורסני שהוביל את מגה לקריסה כלכלית ולאיום על תעסוקתם של אלפי עובדים ומאות יצרנים ומשווקים, מפנה את הדרך לרשת קמעונאית בבעלות אזרחית משותפת במודל ההוגן של Win Win – גם העסקה ישירה והוגנת לעובדים, גם קידום יצרנים ומשווקים קטנים, וגם תמחור הגון ונמוך לצרכנים.
  
 
זו הסיבה שהתאגדנו, קהילות בערים שונות, התאגדויות חקלאים, מגזרים של החברה הישראלית, דמויות מהקהילה העסקית, וקואופרטיב שלנו לשיתוף פעולה לצורך אפשרות להפעלת סניפי מגה ברחבי הארץ ברוח האחריות החברתית וההוגנות. סניפים שיהיו בבעלות הקונים וישמרו על זכויות העובדים, היצרנים והקונים.
  
לצורך כך רכשנו את מסמכי המכרז מהנאמן שמונה על ידי בית המשפט ביום חמישי האחרון.

כמו כן, הקמנו מטה לריכוז הפעילות ובקרוב יהיה לנו משרד מסודר. ניתן לפנות אלינו ל: we@shelanoo.co.il

ואיך נעשה את זה?  
  1. שיתופי פעולה אסטרטגיים שנרקמים בימים אלו בין קהילות שונות ומגוונות ברחבי הארץ, התאגדויות של חקלאים ויצרנים קטנים, ועם בעלי הנכסים בהם נמצאות החנויות.
  2. שימוש בהסכמי סחר מהותיים שיאפשרו את הצלחת המהלך.
  3. יישום המודל של הפיכת לקוחות לבעלים- רכישת יחידת חברות בסך 1000 ש"ח, הופכת את החבר לבעלים ולחלק מהקואופרטיב, מודל שמיושם בהצלחה כלכלית אדירה, בהיקפים עצומים ברחבי העולם. הצטרפות- http://shelanoo.co.il/join 
  4. שמירה על עקרונות "שלנו"- העסקה ישירה והוגנת, קידום יצרנים קטנים ומחיר אטרקטיבי ושקוף לצרכן.
  
  
כרטיס אשראי חברתי בדרך לאיגוד אשראי
מעבר להטבות הרגילות של כרטיס Gold Corporate המוענקות על ידי ישראכרט, כרטיס האשראי בשיתוף עם ישראכרט עתיד להציע הנחות מיוחדות בעסקים חברתיים וקואופרטיביים. כך תוכלו לבחור לקנות ולתמוך בעסקים חברתיים ובתמורה ליהנות בהטבות בעסקים אלו. הכרטיס מוצע רק לחברי הקואופרטיב, בני/בנות זוגם וילדיהם. 

כרטיס האשראי הוא המוצר הפיננסי הראשון בדרך לאיגוד אשראי – גוף המעניק שירותים פיננסיים של פיקדונות, הלוואות וניהול חשבון. גם במקרה זה מדובר במציאות קרובה, שכן הרגולציה מתקדמת בצעדי ענק ליום שבו איגודי אשראי יהיו חלק מהנוף הכלכלי בישראל.
 
  
  
   
אנחנו זקוקים לכם ולכן
חברות בקואופרטיב מעניקה לכם את הזכות להיות חלק בכל המיזמים שפירטנו, ויותר מכך, את הזכות להיות חלק מבעלי זכות ההצבעה והקביעה לגבי המשך דרכו של "שלנו". אתם ואתן מוזמנים להצטרף: http://shelanoo.co.il/join. נתראה באסיפה הכללית הבאה.


רוצים לשמוע עוד?

בואו למפגש היכרות עם קואופרטיב שלנו, בו תוכלו לשמוע בפירוט על העשייה שלנו, לשאול שאלות וגם להצטרף.

המפגשים הקרובים: 

1. היום! 7.3.16 - מפגש היכרות במודיעין, בשעה 20:00 בבית הספר הדמוקרטי, רח' יגאל ידין 2.

לפרטים נוספים על המפגש ולעזרה בהגעה ניתן ליצור קשר עם עדי - 054-5915109.

2. ב- 23.3.16 יתקיים מפגש נוסף. פרטים בהמשך... 

רוצים לעזור?

אנו מזמינים אתכם:
  • לארח חוג בית
  • להגיע לחנות שלנו לקנות ולהתרשם
  • לספר עלינו לחברים שלכם
להצעות לסיוע או לשיתוף פעולה פנו אלינו ל: we@shelanoo.co.il