Copy
View this email in your browser
 

Druhý newsletter o štěstí v práci


Moc děkujeme všem, kdo našli čas na zpětnou vazbu k minulému newsletteru, kladné ohlasy nám dodaly energii pustit se do dalšího vydání :)

Co nás dnes čeká?
        💡Jeden praktický tip
        😃Mezinárodní den štěstí
        🗓Akce, které se chystají v nejbližším období
        🎧Nový díl podcastu
        📙Tip na skvělou knížku o motivaci
        🎥Krátké video, které vřele doporučujeme

Bez dalšího otálení ale už jdeme na věc…
 

💡Praktický tip: Walking meetings

Český překlad pro walking meetings by mohl být asi “schůzka procházkou”. A jak už název napovídá, jde o změnu přístupu ke schůzkám - místo usazení v zasedací místnosti nebo kavárně si zkrátka domluvte procházku. Nejlépe to samozřejmě funguje při setkání ve dvou, nebo třech. Podobnými procházkami byl známý třeba Steve Jobs, nebo Barack Obama. A není se čemu divit, studie ukazují, že při procházce fungujeme opravdu jinak než v uzavřené místnosti - díky otevřenému prostoru, čerstvému vzduchu i pohybu.

Skvělý nástroj k podpoře “schůzka procházkou” jsme viděli při návštěvě dánské společnosti SEB Pension - do kuchyněk na všech patrech kancelářské budovy připravili hotové mapy - pro 15, 30 i 60 minutový meeting v okolí. Pak už opravdu není co řešit a plánovat, stačí vybrat si mapu podle délky meetingu a vyrazit.

 

😃Mezinárodní den štěstí - 20. 3.

Mezinárodní den štěstí vyhlásila v roce 2013 OSN za účelem rozšíření povědomí o štěstí i o tom, že si jej zaslouží také lidé, kteří žijí v koutech světa, kde to není vůbec jednoduché. Letos jsme se rozhodli také připojit a nachystali jsme několik aktivit, jejichž cílem je inspirovat k tomu, že se štěstím je opravdu nejlepší začít u sebe sama.

Pokud se chcete s vašim týmem nebo celou firmou přidat, mrkněte se na naši událost na Facebooku, kde během pár dní publikujeme návod i "checklist", který během dne můžete s kolegy využít.

Den pak můžete spolu s námi zakončit na inspirativní a interaktivní minikonferenci “Večer plný štěstí”, jejíž program i registrace jsou připraveny na této mikrostránce:

Večer plný štěstí - program a registrace
 

🗓Akce v nejbližších týdnech

 • 20. 3., Praha - minikonference Večer plný štěstí

  • Večerní setkání při příležitosti oslavy Mezinárodního dne štěstí, navazovat bude na "Den plný štěstí".

 • 29. 3., Praha - workshop Štěstí v práci a mindfulness

  • Půldenní praktický workshop o principech štěstí v práci i mindfulness coby velmi užitečném nástroji.

 • 4. 4., Praha - talkshow konference Culture Rocks
  • Odpolední konference plná inspirativních hostů, které přímo na pódiu vyzpovídá Petr Skondrojanis.

 • 12. 4., Čejkovice - Brain&Breakfast přednáška s Josefem Dvořáčkem

  • Povídání o příběhu firmy Sonnentor. Osobně přímo v Čejkovicích, nebo prostřednictvím živého on-line streamu po celé ČR.

 • 4. 5., Praha - "Design your Happiness" Experience (v angličtině)

  • Sebastien Martineau vás na tomto otevřeném workshopu provede základy pozitivní psychologie a spoleně identifikujete klíčové návyky.

 • 9. 5., Praha - Štěstí v práci: principy a praxe

  • Poznejte na otevřeném workshopu co jsou klíčové principy a jak konkrétně s nimi pracovat z pohledu firmy i jednotlivce.

 • 10. 10., Praha - konference Happiness@Work 2019

  • Poznačte si v kalendáři termín pátého ročníku velké konference!

 

🎧Podcast: TTC Teleport (Radek Majer)

V nejnovějším díle našeho podcastu jsem vyzpovídal Radka Majera z TTC Teleport. Řeč byla o tom, jak to vypadá ve firmě bez hierarchické struktury. Ve firmě, která je založená především na samořízení a důvěře. Jaká jsou pravidla a procesy, aby vše fungovalo i bez nadřízených? Budou takto vypadat organizace budoucnosti?

Podcast najdete také na iTunes a SoundCloudu

 

📙Knížka: Pohon (Daniel Pink)

Knížka Drive (v češtině vyšla jako Pohon) Daniela Pinka by měla být povinnou četbou každého, kdo pracuje s lidmi. Pink se v ní zabývá motivací a ukazuje, proč tradiční modely vnější motivace dnes již nejen přestávají fungovat, ale mohou dokonce výrazně škodit. Ukazuje se, že obzvlášť s ubýváním manuální práce roste důležitost budování vnitřní motivace. Ta nestojí na cukru a biči. Důležité je umožnit lidem dosahovat mistrovství, mít alespoň částečnou autonomii a rozumět smyslu práce.

🎥Video: Překvapivé vědecké poznatky o motivaci (Daniel Pink)  

A když už jsme Dana Pinka nakousli, zůstaneme u něj i u videa. Pokud se nechcete rovnou pouštět do jeho knihy, rozhodně si najděte pro začátek alespoň 18 minut na jeho legendární TED talk na stejné téma (včetně českých titulků):


Tak a je to. Další newsletter o štěstí v práci jste dočetli až do konce. To nejdůležitější teď ale bude pokusit se tipy opravdu využít a přetavit v akce - naplánujte si první walking meeting, přihlaste se na některou z akcí, objednejte si knížku a video si pusťte třeba hned. Je to jen pár minut…

Těšíme se na setkání, ať už osobně, nebo u dalšího newsletteru,

Michal a tým Happiness at Work

Copyright © 2019 Happiness at Work s.r.o., All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp