Copy

Königgrätz 1866 - 2016 

Newsletter III. - únor 2016

Aktuální informace z průběhu příprav seriálu akcí k 150. výročí bitvy, která změnila Evropu

V prosinci byla zahájena komunikační kampaň. První plakáty v CLV vitrínách se objevily především v Praze. V lednu bylo rozhodnuto o zhotoviteli jezdeckého pomníku, jímž bude Umělecká slévárna HVH spol. s r.o. v Horní Kalné. Tato proslulá slévárna, kde vznikla i jezdecká socha prezidenta T. G. Masaryka, odlije sousoší Jezdecké srážky u Střezetic do bronzu dle návrhu sochaře Petra Nováka. V tomto měsíci proběhly také akce zařazené do seriálu k 150. výročí bitvy u Hradce Králové. Videomappingu a plesu jsou věnovány články uvedené níže.  

Organizační výbor

Lednový organizační výbor projednával především program hlavního období seriálu od 29. 6. do 3. 7. 2016. Současně řešil i účast vojenských kapel ze zahraničí. Diskuze byla věnována tiskovým materiálům a upomínkovým předmětům a dalším možnostem financování seriálu.

Proběhlé akce seriálu

Odpoledne na Nový rok 2016 se v rámci tradičního novoročního setkání občanů na Velkém náměstí v Hradci Králové uskutečnila premiéra videomappingu s námětem bitvy u Hradce Králové. Druhé představení tohoto videomappingu proběhne 2. července 2016. 
V sobotu 23. ledna 2016 v KC Aldis se konal Městský ples Hradce Králové s podtitulem PLES CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. Plesu se zúčastnily historické postavy, ve společnosti císaře Františka Josefa I. to byli císařovna Alžběta "Sissi", polní zbrojmistr Ludvík rytíř Benedek, generál Helmut von Moltke,  generál Alfred II. kníže Windischgrätz a další. Na snímku vpravo je herec Václav Vydra v roli Alfreda II. knížete Windischgrätz.   

Aktuální akce seriálu

Únorový koncert Filharmonie Hradec Králové je součástí seriálu 150. výročí bitvy u Hradce Králové.

Prezentace projektu

Zástupci Gardy Hradec Králové se v rámci propagace projektu zúčastnili mezinárodního veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR v Brně od 14. do 17. ledna ve společném stánku Královéhradeckého kraje a města Hradce Králové. Další akcí, kde byl seriál představen, byl mezinárodní veletrh ITF SLOVAKIATOUR v Bratislavě od 28. do 31. ledna.

Zajímavosti

Historickou část městského plesu moderoval Jiří Balcárek, herec známý především z dabingů. V televizi ho diváci mohli vidět například jako sluhu Eduarda nebo soudního lékaře v seriálu Četnické humoresky. Hlas Jiřího Balcárka provází vzpomínkové akce od roku 1992. Bez zajímavosti jistě není, že Jiří Balcárek je bratrem Radka Balcárka, autora a ředitele projektu Königgrätz 150.


Königgrätz 1866 - 2016
projekt vzpomínkových akcí k 150. výročí bitvy, která změnila Evropu
Garda města Hradce Králové o.s.
tel. 608 216 662, www.koniggratz150.eu , info@koniggratz150.eu
 

Odhlásit z odběru novinek   

Email Marketing Powered by MailChimp