Copy

Königgrätz 1866 - 2016 

Newsletter II. - prosinec 2015

Aktuální informace k seriálu akcí k 150. výročí bitvy, která změnila Evropu

V listopadu proběhly první veřejné prezentace seriálu doma i zahraničí. Organizátoři vůbec poprvé představili programové letáky ve čtyřech jazykových mutacích a TV spot. Během veletrhu Touristik & Caravaning International v německém Lipsku seriál prezentovali členové Gardy Hradec Králové v dobových uniformách. Informace k jednotlivým okruhům naleznete podrobněji v tomto zpravodaji.

Organizační výbor

Listopadový a prosincový organizační výbor projednával především doplnění kalendáře seriálu o nové akce, způsob jejich organizace a financování. Schválil přistoupení Univerzity Hradec Králové k Memorandu o spolupráci při organizování 150. výročí bitvy u Hradce Králové. Během prosince a ledna výbor upřesní detailní scénář jednotlivých akcí seriálu, které se uskuteční v hlavním termínu, tedy od 29. 6. do 3. 7. 2016.

Akce seriálu

Odpoledne na Nový rok 2016 se v rámci tradičního novoročního setkání občanů na Velkém náměstí v Hradci Králové uskuteční premiéra videomappingu s námětem bitvy u Hradce Králové. Druhé představení tohoto videomappingu proběhne 2. července 2016.  
V sobotu 23. ledna 2016 v KC Aldis se bude konat tradiční městský ples s podtitulem PLES CÍSAŘE FRANTIŠKA JOSEFA I. Plesu se zúčastní historické postavy, ve společnosti císaře Františka Josefa I. to budou císařovna Alžběta "Sissi", polní zbrojmistr Ludvík rytíř Benedek, generál Helmut von Moltke, kancléř Otto von Bismarck, generál Alfred von Windischgrätz a další. Tato událost, jak již z názvu vyplývá, je také zařazena do seriálu 150. výročí bitvy u Hradce Králové.

Propagace

TV spot k seriálu vzpomínkových akcí u příležitostí 150. výročí Bitvy u Hradce Králové byl poprvé oficiálně promítán na zahajovacích akcích dne 11. listopadu 2015. Současně byl umístěn na facebook a další kanály. Ke konci listopadu si jej pustilo více než tři tisíce návštěvníků.
Zástupci Gardy Hradec Králové se zúčastnili mezinárodního veletrhu Touristik & Caravaning International v německém Lipsku, kde seriál k 150. výročí bitvy u Hradce Králové prezentovali zástupcům evropských cestovních a turistických kanceláří.
Seriál vzpomínkových akcí pro rok 2016 představili organizátoři v rámci prezentace města v listopadu v OC Arkady Wroclawskie v polské Wroclawi. Akci organizovala agentura CzechTourism.

Zajímavosti

Herec a velký milovník koní Václav Vydra potvrdil svou účast na akcích projektu. Ztvární historickou postavu Alfreda II. knížete Windischgrätze, který byl raněn právě v bitvě u Hradce Králové 1866. Na akcích k 150. výročí bitvy bude Václav Vydra, jako výborný jezdec, aktivním velitelem rakouského jezdectva. Zúčastní se nejen bitevních scén (jezdecké srážky u Střezetic a hlavní bitevní scény Königgrätz 1866), ale i hradeckého městského plesu. Pan Václav Vydra se tak stává výraznou mediální tváří projektu  a všichni se těšíme na vzájemnou spolupráci.


Königgrätz 1866 - 2016
projekt vzpomínkových akcí k 150. výročí bitvy, která změnila Evropu
Garda města Hradce Králové o.s.
tel. 608 216 662, www.koniggratz150.eu , info@koniggratz150.eu
 

Odhlásit z odběru novinek   

Email Marketing Powered by MailChimp