Copy
             *|first name|*,    
 

 

ידיעון

מאי 2016
אייר תשע"ו

 


בסוכות נעלה לירושלים מארבע כנפות הארץ


ההכנות לצעדת התקווה נכנסות להילוך גבוה!
במוצאי ראש השנה החדשה נתחיל לצעוד מראש הנקרה לירושלים בשביל מאחד ישראל, שביל המאחד את כולנו בתקווה לשלום, שביל שנסלול ברגלינו אנו. נשים נחושות, שליחות של תקווה, תצעדנה במשך שבועיים עד ירושלים ותלקטנה פתקי תקווה מילדים ומבוגרים לאורך הדרך, פתקים שיגיעו בעזרתן לראש הממשלה בירושלים. לקראת סוכות יצא במקביל מסע אופניים מאילת - כי מדרום תיפתח התקווה...

בשלושה ימים בחול המועד סוכות (18-20.10.2016) נקיים צעדות ואירועי תמיכה מרגשים בכל רחבי הארץ, ובימים אלו תגיע לארץ גם ליימה בואי, כלת פרס נובל לשלום מליבריה שתצעד אתנו. יצעדו אתנו נשים פלסטיניות וצפויות להתקיים צעדות תמיכה גם בירדן, מרוקו, מצרים, טוניסיה וברחבי העולם. 

ב-20 באוקטובר  יתקיים אירוע השיא של צעדת התקווה: נתכנס כולנו בירושלים ונצעד, אלפים רבים, לעבר בית ראש הממשלה, שם נקיים טקס לסיום הצעדה ונמסור לראש הממשלה את דרישת השלום שלנו. הפרויקט גדול ומאתגר ואנחנו זקוקות לכל אחת ואחת מכן בארגון הצעדה ובגיוס תרומות. ספרו לחברים והפיצו את הבשורה. 


הזמן קצר והמלאכה מרובה! המעוניינות להצטרף לצוות המארגן מוזמנות לכתוב ל- womenwagepeace@gmail.com

בונות עתיד משותף - נשים מובילות שלום וביטחון

חמישים נשים יהודיות וערביות, דתיות וחילוניות, עולות חדשות וותיקות, ומכל גווני הקשת הפוליטית, לקחו חלק בסמינר ראשון במסגרת הפרויקט "בונות עתיד משותף – נשים מובילות שלום וביטחון". סך הכול ישתתפו בסמינרים 500 נשים אשר ימשיכו אח"כ בפעילויות ציבוריות וקהילתיות למען הרחבת המעגלים של נשים שמדברות וקובעות בנושאי שלום ובטחון. המשתתפות עוברות תהליך מרתק של למידה שאמורה להוליד שינוי שיח ופעולות להשכנת שלום בחברה הישראלית. הפעילות משותפת למדרשת אדם, אתך מעכי ונשים עושות שלום וממומנת על ידי האיחוד האירופי. קראי עוד...מאמר מאת שרית בלום  

ניתן להירשם לסמינרים בחודשים יולי, נובמבר ודצמבר 2016 בטופס ההרשמה  ואצל עדי כץ.

מפגשים עם נשים בדואיות 

הסרט על מאבקן של נשות ליבריה למען השלום הוקרן בלקייה בפני קהל מעורב של נשים ערביות ויהודיות. כעשרים נשים מלקייה התאספו יחד עם חברות בתנועת נשים עושות שלום מיישובי הסביבה, באוהל רקמת המדבר, לצפות בסרט PRAY THE DEVIL BACK TO   HELL. ההקרנה התאפשרה בזכות שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין נשים עושות שלום לבין העמותה לשיפור מעמד האישה בלקייה, שאחד הפרוייקטים שלה הוא רקמת המדבר. מפעל זה של העמותה, הפועלת למען שיפור מעמדה הכלכלי והחברתי של האישה הבדואית, מעסיק כ-160 נשים מלקייה ומהכפרים הסמוכים בנגב, בעבודות רקמה בדואית מסורתית...  [קראי עוד]
                        
    דווח ע"י פנינה דובו
 

עושות שלום ברחבי העולם

דלהי, הודו - ורדית קפלן נסעה לכנס women economic forum-   WEF במסגרת פעילותה בתחום התיירות וניצלה את ההזדמנות לחשוף את התנועה בפני הפורום הרחב הזה (כ-1,500 נשים מ-108 מדינות). כך, בסיוע המצגת האנגלית סיפרה ורדית על תנועת נשים עושות שלום וענתה לשאלות הקהל. "באתי בענייני תיירות אבל ניצלתי את ההזדמנות לחשוף את התנועה בפני נשים משפיעות מכל העולם".
בואנוס איירס, ארגנטינה –  אסתר דינר שלנו נסעה לחגוג את חג הפסח עם משפחתה בארגנטינה. כשסיפרה להם על פעילותה בנשים עושות שלום עלה רעיון לארגן חוגי בית. לקראת המפגשים הללו, תרגמה אסתר לספרדית את דף העקרונות של התנועה, המצגת, רשימת הפעילויות בשנה שעברה וסרטון ראשוני על צעדת התקווה. בשני מפגשים השתתפו 60 נשים וגברים. מקרב המשתתפים במפגשים האלה ומנשים אחרות שאותן הצליחה לעניין נוסד תא שמפיץ את דבר התנועה במייל ומחכה להמשך הקשר כדי לארגן קבוצות תמיכה.
 צפון קרוליינה, ארה"ב -  ענת קינן שבקרה בחודש מרץ את בתה בצפון קרולינה, הציגה, בסיוע הבת שהתנדבה להיות נהגת, טכנאית אלקטרוניקה, צלמת  ויועצת תדמית, את התנועה בשני מרכזים יהודים במדינה. במרכז היהודי בצ'אפל היל פגשה ענת את מישל ריבקין-פיש שכתבה לה ביום המחרת מכתב מעורר השראה (פורסם בדף הפייסבוק האנגלי של התנועה). במפגש נכחו כ-35 איש שהביעו התעניינות והרבו בשאלות, גם שאלות קשות. הייתה הרגשה שהרוב תומך מאוד אך מאידך, בתרבות האמריקאים מקובל להיות מנומס ותומך... המפגש השני היה בבית הכנסת רפורמי בדורהאם בנוכחות 25 משתתפים. 
ארה"ב - יעל ויואל אדמי נסעו לארה״ב במטרה לגייס כסף לצעדת התקווה ומצאו שותפים רבים לדרך. שותפים המשתוקקים כמונו לתקווה, התרשמו מאד מהפעילות של התנועה שלנו והתגייסו לתרומה, לסיוע לצעדה ולארגון צעדות 
תמיכה במקביל לצעדה שלנו.
 

אתר אינטרנט משודרג
עלה אתמול לאויר 

 http://www.womenwagepeace.org.il/
באתר המשודרג והמעוצב שנחנך אתמול תוכלו לדפדף בלוח אירועים המתעדכן באופן שוטף ולמצוא מידע מפורט על כל פעילות מתוכננת בצד דיווחים ותמונות מאירועים שהיו, מאמרים, לקט דיווחים עלינו בתקשורת,  טפסי הרשמה  לצד קריאה לחברות ולתומכות שלנו לפעול, לתרום ולהפיץ את הבשורה. ראשונים עלו האתרים בעברית ובערבית. האתר באנגלית שיכלול תפריטים ברוסית, צרפתית וספרדית יעלה בחודשים הקרובים. כמו כל תינוק בן יומו, גם האתר שלנו ייאלץ להתמודד עם מחלות ילדות והגולשות מתבקשות להיעזר בסבלנות בשבועות הראשונים.
ה"תינוק" הזה בא לעולם בזכותה של נעמי גלאור, מנהלת האינטרנט של התנועה, שתכננה ופעלה במרץ ובמסירות לכינונו. תודה נעמי! תודה גם ללאורה רינות מחברת e.Place שעיצבה והקימה את תשתית התכנה ולחברות צוות דיגיטל שליוו את נעמי בתהליך ההקמה.

סלט ישראלי

כ-100 נשים ממרכז חוסן באופקים ומתנועת נשים עושות שלום התכנסו לפני יום העצמאות בחצר היפה של לילי במושב בית הלוי למפגש מופלא, מרגש ופותח לבבות של שיח ישראלי חדש. על עצמאות, על משפחה, על קהילה, על מנהיגות, על כאב ושמחה - על החיים. את המפגש הנחו יהלומה זכות, מקימת מרכז חוסן באופקים ולילי ויסברגר מנשים עושות שלום. היה זה המפגש השלישי של סלט ישראלי שבכל פעם מתרחב ומזמן יחדיו עוד ועוד נשים.
מתוך דברים שנשאה יהלומה:  "סלט ישראלי" הינו הצורך של החברה לשיח ישראלי חדש. נשים מהפריפריה ומהמרכז מגבשות זהות ישראלית אישית וקהילתית. החיבור לנשים ממקומות אחרים בארץ פותח ערוצי תקשורת וחיבור מחוץ למסגרות הקיימות והמוכרת ובעיקר נותן השראה לחזון חדש ומשותף. החזון הזה אינו נובע מתחום הידע, הנתונים האישיים, היוקרה האקדמית או המקצועית. החזון המשותף מגיע מלב פתוח...
  [קראי עוד]

מלכה בלושטין -
אישה עושה שלום


"בקיץ 2011 הצטרפתי למחאה בקרית-שמונה כצלמת ומתאמת לוגיסטיקה וקשר עם קיבוצי הגליל העליון. בעקבות מבצע צוק איתן ואירועי הגזענות וההסלמה בין יהודים לערבים הצטרפתי לתנועת נשים עושות שלום. החזקה שלי היא היכולת ליצור קשר, לחשוב מחוץ לקופסה ולתעד. כך הצטרפתי לעמידה בצמתים בצומת גומא, להקרנת הסרט על נשות ליבריה, לצעדת ירושלים ולצוות הגליל העליון בתכנון והפקת אירועים. לצד הפעילות בתנועה אני שותפה לפרויקטים נוספים כמו תנועת נוער טכנולוגית-תנע ומכינה קדם-צבאית ”נטעים“ לנוער עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה שתיפתח בספטמבר 2016... [קראי עוד]
 

פרחים של שלום ליולדות

בעקבות  הדברים המקוממים של ח"כ בצלאל סמוטריץ שהצדיק הפרדה בין יולדות ערביות ויהודיות בבתי החולים, יצאו בחול המועד פסח 14 נשים יהודיות וערביות, כולן מיישובי הדרום: כיסופים, רהט, עומר, מיתר, לקייה, חצרים, להב, ניר בנים ודביר, כשפניהן לעבר בית החולים סורוקה. כשהן מצויידות בפרחי ורדים, מעוטרים בסרט טורקיז, הצבע המסמל את תנועת נשים עושות שלום. הנשים ביקרו אצל כ-180 יולדות, ערביות ויהודיות, והושיטו לכל יולדת כומ גם לחברות הצוות הרפואי פרח של שלום ותקווה.
*
תורמת הפרחים בחרה לא לפרסם את שמה.                 
                      דווח על ידי פנינה דובו
מאות נשים נפלאות מפעילות בהתנדבות את תנועת נשים עושות שלום. אך רכיבים שונים של הפעילות ובכללם צעדת התקווה המתוכננת, עולים ממון רב!!!
לשמחתנו, אחת תומכות שלנו הציעה לערוך מסיבה קיצית בחצר ביתה בכפר שמריהו, והיא תורמת את המוזיקה, הכיבוד, התאורה וכד'. לא נותר לנו אלא להפיץ את הבשורה בין החברות והחברים, לרכוש כרטיסים - תרומה של 150 ₪ לנשים עושות שלום - ולהצטייד במצב רוח טוב ובנעליים מתאימות לריקוד. ניתן כמובן לרכוש כרטיסים בתרומה גבוהה יותר.

פרטים נוספים ואופן רכישת כרטיסים יפורסמו בהמשך


אנו קוראות לממשלת ישראל לקדם בברכה את היוזמות השונות לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים במטרה להגיע סוף סוף להסכם מדיני !

 
Twitter
Facebook
Website
Email
Our mailing address is:
womenwagepeace@gmail.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list