Copy
  *|HTML:FNAME|*,    
 
ידיעון נובמבר 2016, חשון תשע"ז
View this email in your browser

כל יום שני אנחנו מול הכנסת
מעודדות את חברי הבית לפעול למען הסכם מדיני
כפי שהבטחנו, אנחנו לא עוצרות עד הסכם מדיני! כמו בכל יום שני (15:30-17:00), גם השבוע היינו מחוץ לכנסת, עומדות בכיכר קפלן וקוראות לחברי וחברות הבית להציב את סיום הסכסוך בלב העשייה הפרלמנטרית שלהן ושלהם. נשים מכל הארץ מגיעות לירושלים, תומכות  בנו ומבקשות להצטרף לנשים עושות שלום.
חברות וחברי כנסת יוצאים אלינו לכיכר ותומכים בפעילות שלנו. היו אתנו סתיו שפיר, עומר בר-לב, איתן ברושי, תמר זנדברג, רויטל סוויד, יואל חסון, יעל פארן, עאידה תומא סלימאן, אילן גילאון, קסניה סבטלובה, איילת נחמיאס-ורבין, דב חנין ויעל כהן- פארן. חברות הכנסת שיצאו אלינו השבוע אמרו: "התנועה שלכן מעניקה רוח גבית לפעולות שלנו בכנסת. אתן מחזירות את התקווה ומחזירות את המילה שלום לשיח החברתי-מדיני.
בואו הצטרפו אלינו למשמרות הבאות - כל יום שני עד 21.12. פרטים והרשמה להסעות  

מעירות את התקווה, מאירות את הדרך להסכם מדיני
בחנוכה, חג האור, הצטרפו אלינו להדלקת נרות, למצעדי עששיות וליצירה משותפת של פיסות שלום בכל אחד מ-8 ימי החג. הביאו את המשפחה, הביאו את הילדים והדליקו אתנו את החנוכיות. נחבר חיבורים של אור בכל הארץ - ברמלה, בירושלים - חיבורים של זרמים ביהדות, בפסוטה בגבול הצפון - חנוכריסמס, בסכנין, בנגבה ובאופקים – סלט ישראלי, בתל-אביב - צעירות עושות שלום, ביפו, במיתר - בהשתתפות נשים בדואיות מהאזור ובמקומות נוספים. מועדים ופרטים מדויקים יפורסמו בהמשך אצל רכזות האזורים, בלוח האירועים בפייסבוק ובאתר.

סיור בעוטף עזה
יש שקט מתעתע בחבל הארץ שנקרא הנגב המערבי או עוטף עזה. שדות חרושים ממתינים לגשם, המון קיבוצים, כמה מושבים פורחים, תחנת רכבת חדישה ועיר מחוז – שדרות -שמתפתחת במהירות. רק המיגוניות (מבני בטון מזוין המשמשים להגנה מפני טילים) המפוזרות ליד כל תחנת אוטובוס ומרכז מסחרי מרמזות על המלחמה המתחוללת כאן מעת לעת ב-14 השנים האחרונות. כמו דליקה שלא כובתה היטב וכל משב רוח יבש מצית אותה מחדש.
הסיור שאורגן על ידי התנועה לעתיד הנגב המערבי בשיתוף אורה לוי שלנו בא להציג את שגרת החיים המאוד לא שגרתית בישובים הנושקים לגבול הרצועה ולבקש מאתנו לתמוך בדרישה של תושבי האזור לספק פתרון מדיני לבעיית עזה.  “אנחנו קבוצה הולכת וגדלה של תושבים מעוטף עזה שמבינים ששיטת “הסבבים” כשלה, ואנחנו לא מוכנים יותר לחיות בין “הטפטופים”. אנו דורשים טיפול שורש בכל הנוגע לעזה.”.. קראי עוד
 

צעירות עושות שלום
יותר ויותר צעירות בגיל 18-25 מצטרפות ומבקשות לפעול אתנו למען השלום. נועה גור-גולן הצעירה אוספת בנות ובנים חדורי מוטיבציה שמתייצבים כל שבוע במשמרת ליד הכנסת
** תמי אנגל מדווחת על פעילות מוצלחת בתיכון האזורי חוף-הכרמל במסגרת יום רבין ** ברמת השרון התקיים חוג בית בהשתתפות 40 צעירות. המשתתפות ביקשו לצרף את אימותיהן ובקרוב תתקיים הקרנה של הסרט על נשות ליבריה לאימהות ובנותיהן בשכונת המשתלה ** בבית החינוך המשותף שפיים הייתה הקרנה של הסרט לכיתות י"א והצגת התנועה בהנחיית ריטה אלוני ** ב-2.12 תוצג התנועה ויוקרן הסרט במפגש של תא אופק באונ. בן-גוריון.
צעדת התקווה והצגת התנועה

בונות עתיד משותף
בסוף השבוע התקיים בירושלים הסמינר הרביעי של "בונות עתיד משותף - נשים מובילות לשלום וביטחון" פרויקט משותף של מדרשת אדםאתך מעכי ונשים עושות שלום.  יותר מ-50 נשים הגיעו מכל הארץ כדי ללמוד ולדבר על ביטחון, על שלום ועל תפקידן של נשים בקידום הנושאים האלה על פי החלטה  1325 של האום. למרות הדליקות שהשתוללו בכל הארץ הייתה נוכחות מרשימה. הודא אל-ערקוב מחברון סיפרה  שביום ראשון תשתתף בתפילה לגשם עם נשים יהודיות מוסלמיות ונוצריות בגוש עציון.
שבועיים קודם לכן התקיים בדיר אל אסד מפגש, פרי יוזמתן של שלוש בוגרות סמינר קודם של  בונות עתיד משותף. השתתפו  70 נשים וגברים אחדים - ערביות תושבות דיר-אל-אסד והסביבה, נשים יהודיות מאזור הצפון ובנות שנת שירות מכרמיאל. הערב כלל הצגה קצרה של הפרוייקט ושיחה עם ח״כ עאידה תומא סלמאן שהביעה הערכה לנשים עושות שלום. לדעתה יש צורך בחידוד המסרים של התנועה (דיווחו: מירב זינדר ואיריס הרמתי).  
 
נטע שמש - אישה עושה שלום
מי ששמעה צלילי חליל באחד האירועים של התנועה, מכירה ודאי את נטע שמש, החלילנית שהחליל והחיוך טוב הלב מלווים אותה לכל מקום. נטע נולדה וגדלה בקיבוץ שמיר לרגלי רמת הגולן, קיבוץ שעד 1967 נשק לגבול הסורי וספג הפגזות כבדות. ב-1974 נהרגה אמה של נטע בהתקפה של חוליית מחבלים שחדרה מלבנון לתוך הקיבוץ. תשע שנים אחר כך נפל אחיה, רס"ן עמיר גלילי, במלחמת לבנון הראשונה. נטע יודעת דבר או שניים על שכול ועל המחיר הנורא של הסכסוך והיא פעילה שנים בפורום משפחות שכולות ישראלי -פלסטיני למען השלום.... קראי עוד
 
יעל דקלבאום 'תפילת האמהות' ♡ 'Yael Deckelbaum 'Prayer of the Mothers
יעל דקלבאום - תפילת האמהות
 

עושות שלום בכל הארץ
בחודש החולף היינו בעשרות מקומות ברחבי הארץ – בחוף הכרמל, בבקה-אל-גרבייה, בקיבוץ גבעת חיים, בטבעון, בזמר, ברמת השרון ובלב השרון, בשוק האומנים באילת ובכיכרות וצמתים ברחבי הארץ, עמדנו מול כנס הג'רוזלם פוסט בירושלים, לקחנו חלק בכנס חוצה ישראל, בוועידת השלום הדרוזית בירכא, בכנס חיים משותפים במעלות והיום - בכנס שדרות לחברה. אנחנו מחזירות את התקווה בהקרנות של הסרט על מאבקן של נשות ליבריה לשלום - בטבעון, במושב משמרת, בסינמטק דימונה, בב"ס אליאנס ברמת אביב ובמקומות רבים אחרים.  ב-15 בנובמבר נסעו 4 חברות לתקוע למפגש מרגש עם נשות המקום. תמי אביגדור מדווחת: "דמיינו 12 נשים מתקוע, 4 חברות בנשים עושות שלום ומלאן תינוקות וילדים עד גיל 5 מתרוצצים ומשחקים. 4 אימהות מניקות, מחליפות חיתולים ובתוך כל זה מתנהלת שיחה, חשיבה וחיפוש הדדי של המשותף". וכמו בכל יום שישי וחרף הדליקה שהשתוללה באותו יום בחרשים, עמדנו בצומת כרמיאל ודרשנו הסכם מדיני.

בשבוע הבא נהיה בירושלים, במכבים, בדיר אל-אסד, בעין שריד, בבנימינה, באבנת ובקרית טבעון. הציצו בדף האירועים בפייסבוק  או באתר וראו לאן אתן רוצות להצטרף.
 

נבחרת חדשה ליד ההגה
צוות המאה (100+ נשים בעלות תפקידים בתנועה) בחר החודש בארבע רכזות היגוי לשנה הבאה: תמי אביגדור, יעל אדמי, לילי ויסברגר ויהלומה זכות - כולן נשים מוכשרות, יוזמות בעלות רקורד מרשים של פעילות במסגרת התנועה ומחוצה לה. 
התנועה מתרחבת במהירות ולצוות החדש מצפה עבודה רבה. נאחל להן הצלחה כי
 לא עוצרות עד הסכם מדיני

 
כנסו, קראו ושתפו - Twitter-גם אנחנו מצייצות ב
Twitter
Facebook
Website
Email


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Women Wage Peace · HaRimon 9 · Ramat Efal 5253445 · Israel