Copy
המייל לא מוצג כשורה? לחצו לצפייה בדפדפן
  *|HTML:FNAME|*,    

 

ידיעון

אוגוסט 2016
אב תשע"ו

 
נותרו עוד שישה שבועות עד לפתיחת אירועי צעדת התקווה ב-4 באוקטובר, ופחות מחודשיים עד לאירוע השיא בירושלים ב-19 באוקטובר. בעוד חודשיים נצעד יחד, נשים מכל הארץ ממגוון קהילות לצד נשים מרחבי העולם ומהרשות הפלסטינית ויחד נרים את קולנו "בזעקה גדולה" בתביעה להסכם מדיני. בעוד חודשיים נצעד יחד בתקווה, בשאיפה לעורר את אלה שכמעט ויתרו על התקווה ואת אלה שבידיהם הכוח והיכולת לקדם הסכם מדיני. 

הצעדה תחל ב-4.10, עם יציאתן של קבוצת נשים נחושות למסע רגלי מראש הנקרה לירושלים. בדרכן הן תעבורנה בישובים רבים ותערוכנה מפגשי שיח והיכרות. ב-18.10 ייערכו אירועי תמיכה וצעדות מקומיות ברחבי הארץ - באילת, באשקלון, באזור המרכז, בעכו, באום אל פאחם ובקריית שמונה. ב-19.10 יתקיים אירוע השיא בירושלים, עת נתכנס אלפים רבים מול בית ראש הממשלה ונדרוש יחד לקדם הסכם מדיני. קודם לכן באותו יום נצעד יחד עם חברותינו הפלסטיניות באזור יריחו. תצטרף אלינו לצעדה ליימה גבואי, זוכת פרס נובל לשלום אשר הובילה מאבק של נשות ליבריה שהביא לסוף מלחמת האזרחים בארצה. גבואי מהווה עבורנו השראה לנחישות וליכולת של נשים לשנות את המציאות. 

ההכנות לצעדה בעיצומן ומורגשות בכל הארץ - מתקיימים חוגי בית, מפגשי הכנה, ראשי עיר מביעים תמיכה: ראש עיריית כפר סבא,  ראש המועצה האזורית משגב וראש מועצת מטה אשר. אנשי ציבור ופוליטיקאים מכל חלקי האוכלוסייה ומקצווי הקשת הפוליטית כבר הודיעו שיצטרפו, ייקחו חלק בצעדה ויבואו לתמוך בנו.

 
 אנחנו מזמינות כל אחת ואחת מכן להצטרף למאמץ המשותף ולתרום את חלקה להצלחת הצעדה. 
 
מה אפשר לעשות
 
>>> לארגן מפגשים או חוגי בית לגיוס צועדות וצועדים. פנו לרכזת האזורית שלכן לתיאום
 
>>> לקשר אותנו לא/נשים וארגונים שאפשר לשתף איתם פעולה.  נשמח להתחבר לארגוני נשים וארגונים בכלל, לתנועות נוער,  לראשי ראשויות מקומיות ועוד ועוד... כתבו אלינו.

>>> לסייע בלוגיסטיקה של הצעדה מראש הנקרה לירושלים ובלוגיסטיקה של הצעדות המקומיות ושל אירוע השיא בירושלים. אנחנו מחפשות ארוח לילי לצועדות מראש הנקרה, ארגון מפגשים בדרך,  טלפניות לקראת הצעדה, אחראיות אוטובוסים, סדרניות בזמן הצעדה ועוד. לפרטים ותיאומים כתבו לצוות הצעדה.
 
>>> לפרסם ולהפיץ שוב ושוב את סרטון הצעדה ועוד סרטון והגלויות של הצעדה, הזמינו חברים להשתתף באירוע בפייסבוק, שתפו פוסטים, הגיבו לפוסטים שלנו, כתבו טוקבקים המפנים אנשים לצעדת התקווה - כל מעורבות ברשתות החברתיות מגבירה את החשיפה שלנו! 
 
>>> לנצל באופן יצירתי אירועים המתרחשים ביישוב/עיר שלכם כדי לפרסם את הצעדה. לקבלת חומרים לחלוקה - מוזמנות לפנות אלינו ונדאג לצייד אתכן בחומרי פרסום
 
>>> לכתוב פוסט קצר על צעדת התקווה ולשלוח אלינו לפרסום במסגרת "נשים כותבות שלום
 

אורגות את שטיח השלום 

ﻧﺴﻳﺞ ﺂﻟﺴﻼﻢ   Pieces for Peace 
 
שטיח (quilt) השלום הוא מיזם אומנות עולמי, עבודת טלאים ענקית המורכבת מריבועים ריבועים שיוצרות נשים ברחבי העולם. השטיח ההולך ונארג מביע את הכמיהה לשלום באזורנו ומהווה הוכחה שנשים יכולות להתארגן יחד ולפעול לסיום הסכסוך. הנשים בישראל ובפלסטין רוצות שלום ותקווה! אנו מאמינות ביכולתן של נשים לשנות את המציאות ולבנות עתיד בטוח יותר לילדינו ונכדינו. אנחנו, הנשים, יודעות לעשות חיבורים בין בני אדם. יודעות לגשר, להכיל וגם לסלוח.
עליזה ארז מדווחת שהתקבלו כבר מאות ריבועים מישובים שונים בארץ ומקהילות רחוקות בחו"ל... [קראי עוד] 
 
להצטרפות:  womenpeacequilt@gmail.com או בפייסבוק      

יהלומה זכות - 
אישה עושה שלום

השבוע שוב יצאה יהלומה מאופקים, עיר מגוריה, להשתתף במפגש החמישי של "סלט ישראלי" והפעם – עם נשות הצפון בקיבוץ שניר באצבע הגליל.  
הסלט הישראלי, שמקורו  בחזון של יהלומה רקם עור וגידים בפעולה משותפת שלה ושל לילי וייסברגר, ממשיך להתכנס באתרים יפים ברחבי הארץ ולהפגיש נשים מקהילות שונות עם נשים מהתנועה. פעילות ושיח היוצרים חשיפה לריקמה החברתית הישראלית הבנויה מכאב, שמחה וחיים משותפים. לכל אדם יש את הזהות, התרבות, התובנות וההבנות שלו לחיים המשותפים שלנו בארץ והמפגשים מטשטשים עויינות ופותחים את הלב. סביב השירה, השיח והמאכלים שמביאות המשתתפות, כל אחת מהמטבח שלה... [קראי עוד]  


סלט ישראלי

בחודשי הקיץ המשכנו לקיים מפגשים במתכונת סלט ישראלי, מפגשים הנותנים במה למגוון הנשים בתנועה. ביולי התאספו למעלה מ-100 נשים – חברות התנועה ונשות מרכז חוסן באופקים בחוף בר-כוכבא באשקלון. במקום נצפו לא מעט גברים מלווים ואוהדים! המפגש הראשון של סלט ישראלי היה סביב פורים, במפגש השני דיברנו על יציאה מעבדות לחירות בהשראת חג הפסח, המפגש השלישי נסוב סביב הנושא של עצמאות אישית ובמפגש הרביעי הערנו את התקווה לקראת צעדת התקווה! בשבוע שעבר עלה הסלט צפונה והתארח בקיבוץ שניר. האירוע הוכן על ידי מלכה בלושטין וצוות גליל עליון של נשים עושות שלום. השתתפו בו נשים יהודיות וערביות מקרית שמונה, קיבוצים ומושבים באצבע הגליל, מג'דל שאמס, מנשייה זביידה, אופקים, שניר, טובא זנגריה ועוד. על החזון של מפגשי הסלט הישראלי [קראי כאן].


ניטור פעילות הפוליטיקאים

תכנית הניטור (monitoring) יוצאת לדרך ותתחיל לפעול במהלך ספטמבר במטרה לעקוב אחרי פעילות המנהיגות הפוליטית של ישראל למען קידום הסכם מדיני עם הפלסטינים ולהפעיל לחץ לקידומו.​
הפעילות תתמקד ב
הצפת הרשתות החברתיות, בדרישה לדין וחשבון של המנהיגות הפוליטית באשר להשקעה הממשית (לא דיבורים) בהשגת הסכם מדיני, בהפניית תשומת הלב של הציבור ושל הפוליטיקאים להיעדר עשייה בנושא ובדרישה לפעול ומיד. התכנית ממומנת על ידי תרומה ייעודית אשר תשמש לקידום פוסטים ברשת ולהעסקת רכזת במשרה חלקית. בהקשר זה נזדקק למתנדבות שיפעלו כדי להניע אלפי נשים מהתנועה להגיב, לשתף ולשלוח הודעות מייל. המעוניינות מתבקשות לפנות לתמי בן-פורת.     


קיץ חם וגדוש פעילות ב"נשים עושות שלום"

 
>>> יעל טריידל ולילי ויסברגר מדווחות: בחודשיים האחרונים נפגשנו פעמיים עם אחיותינו הפלסטיניות ממזרח ירושלים ומהשטחים, לתכנון וארגון צעדה לקאסר-אל-יהוד כחלק מצעדת התקווה. הייתה התרגשות גדולה והבנה שיחד נצליח להמיס את חומות הפחד ולהשמיע בקול ברור ונחוש את דרישתנו המשותפת ממנהיגי האזור לשבת ולדבר עד שיצא עשן לבן...עד לחתימת הסכם מדיני, ואת דרישתנו לשיתוף נשים במשא ומתן.
 
>>> בצומת כרמיאל בצפון, בצומת שוקת בדרום, בדיזינגוף סנטר בלב תל-אביב, בכפר קרע, בזיכרון יעקב ובמקומות אחרים, עומדות כל יום שישי חברות התנועה ומזכירות לעוברים ושבים את ההכרח בסיום לא אלים של הסכסוך עם הפלסטינים. הנשים מעמידות דוכן, פורסות שלטים ומשוחחות עם העוברים ושבים על הצורך הדחוף בהסכם מדיני. על הדרך הן מצרפות חברות חדשות לתנועה ומקרבות אלינו אוהדים ואוהדות.
 
>>> ולא רק שם. קבוצה של חברות התייצבה ב-31 ביולי בכניסה לוועידת מפלגת העבודה בקריאה: מה עשית היום בשביל הסכם מדיני? כמה חברי כנסת יצאו, הביעו תמיכה והצטלמו עם החברות והשלטים.
 
>>> צוות גוש דן מדווח על אירועים הרודפים אחד את השני: ביום שישי 12.8, חברנו לקהילת בית דניאל ביפו לקבלת שבת. השבוע, במפגש אוריינטציה למצטרפות חדשות הוקרן הסרט המרגש על נשות ליבריה ומאבקן לשלום. מחוסר מקום נאלצנו לסרב לאחרונות המצטרפות והן יוזמנו למפגש האוריינטציה הבא. יחד עם פעילות יבנה, רחובות והשרון אנחנו מקדמות צעדת החוף שתתקיים ב- 18 באוקטובר כחלק מצעדת התקווה. החל בשעה 15:00 תצעדנה נשים בלבן מצפון  (נמל תל אביב ) ומדרום ( חוף ראשון) ותפגשנה ביפו/דרום תל אביב לאירוע מרגש של תקווה. פרטים יפורסמו בלוח האירועים בפייסבוק  ובאתר

>>> עשרות חוגי בית והקרנות של הסרט המרגש על נשות ליבריה נערכו בשבועות האחרונים ממרום הגולן בצפון הרחוק ועד גרופית ומתנ"ס ספיר בערבה. עקבו בפייסבוק ובאתר האינטרנט אחר אירועים שיתקיימו בשבועות הבאים.

>>> החלה ההרשמה לסמינרים הבאים של "בונות עתיד משותף - נשים מובילות לשלום ובטחון". הסמינרים יתקיימו בסופי שבוע בחודשים נובמבר ודצמבר. פרטים בפרסום.
 

בואי לעבוד אתנו - דרושות מתנדבות מוכשרות וחרוצות

צוות דיגיטל מחפש אותך!

  • מומחית עם יד קלה ב-Excel  שגם כותבת פרוצדורות Macro
  • מפתחת אתרים ב-WordPress  
  • משתמשת כבדה ב-Facebook לניהול לוח האירועים של התנועה
  • סייעת לעדכון תכנים באתר האינטרנט
אם יש לך אחד מהכישורים האלה ואת רוצה לפעול למען השלום, מקומך אתנו בנבחרת הדיגיטלית של התנועה. כתבי למיכל פנט פלג.

רכזת גיוס כספים

אם יש לך ניסיון או כישרון לגיוס כספים, בואי ועזרי לנו לגייס מימון לפעולות התנועה. התפקיד כולל טיפול בפניות לתורמים, בקשות למענקים, מימון המונים וכל רעיון יצירתי שיכול לממן את הפעילות האינטנסיבית של נשים עושות שלום. הרכזת תאתר מתוך מאגר החברות והתומכות של התנועה נשים בעלות ידע או ניסיון בגיוס כספים, תצרף  אותן לצוות ותפעיל אותו. אם התפקיד מדבר אליך, או שאת מכירה חברה בעלת כישורים מתאימים, פני אלינו או אל יעל דגן.  נשמח גם שתצטרפי כחברת צוות מן המניין. 
 
 
נשים עושות שלום - לא עוצרות עד הסכם מדיני
 
Twitter
Facebook
Website
Email
Our mailing address is:
womenwagepeace@gmail.com
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list