Copy

תזכורת - פקיעת תוקף למסלול האנונימי לפי נוהל גילוי מרצון

View this email in your browser
LinkedIn
Facebook
Website
Email
Google Plus

פקיעת תוקף המסלול האנונימי לפי
נוהל גילוי מרצון - הוראת שעה מיום 12 בדצמבר 2017

 
ביום 12 בדצמבר 2017 פרסמה רשות המסים את נוהל גילוי מרצון המעודכן. במסגרת הנוהל נקבעו שלושה מסלולים, בדומה לעבר, מסלול רגיל, מסלול מקוצר ומסלול אנונימי. בעוד הנוהל ככלל הינו בתוקף עד לתום שנת 2019, הרי שהמסלול האנונימי בתוקף רק עד לתום שנת 2018.

נזכיר כי המסלול האנונימי מאפשר לנישומים אשר לא דיווחו על הון והכנסות בהתאם לחוק, לפנות לרשות המסים לצורך הגעה להסכם שומות על כל פרטי העבירה ולדעת את חבויות המס הסופיות בטרם יגיעו להחלטה לחשוף את פרטיהם האישיים.

נותרו אם כן פחות מחודשיים להגיש בקשות בהתאם למסלול האנונימי, ובכל מקרה של ספק יש לשקול ולהיוועץ בטרם עת על מנת שלא לאחר את הרכבת. 

חשוב לזכור כי המדובר בהזדמנות פז אשר יכולה להקנות חסינות פלילית בגין הסדרת מעמדם של נכסים והכנסות אשר טרם הוסדרו ודווחו כראוי כמו גם הוצאות שנדרשו שלא כדין, כל זאת הן בתחום של מס הכנסה והן בתחומי מיסוי מקרקעין (שבח\רכישה), מס ערך מוסף ומכס.

נזכיר כי במקביל לפרסום והפעלת הנוהל החלה רשות המסים במבצעי אכיפה הכוללים גם שימוש נרחב במידע הנובע מהסכמי חילופי מידע שונים עליהם חתומה מדינת ישראל מול מדינות נוספות וכן נשלחו שוב אך לאחרונה שאלונים רבים לאזרחים אשר נתקבלו בגינם אידקציות לקיומם של נכסים\הכנסות אשר יתכן ולא דווחו לרשויות עד עתה (טופס 5329), בין אם משכירי דירות (לטווח ארוך או קצר) ובין אם המדובר בסוחרי ביטקוין ומטבעות קריפטו שמימשו רווחים. אל תמתינו שידפקו לכם בדלת... על מנת להשיג תוצאות מס טובות עליכם להיות היוזמים של התהליך, אחרת ידכם תהיה על התחתונה ח"ו.

אנו ממליצים לבחון את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם בטרם נקיטת (או "אי נקיטת") צעדים. למשרדנו נסיון רב בטיפול במקרים כגון אלו, בין פשוטים ובין מורכבים, ומציאת פתרונות מתאימים ויישום בפועל וכן במתן ייעוץ וחוות דעת נוספת או קידום טיפול שלא צלח וכיו"ב.

הליכי גילוי מרצון והנלווה אליהם מטופלים במשרדנו על ידי אריאל ז'יטניצקי, שהינו עו"ד ורו"ח, אשר צבר נסיון רב בתחום זה ואשר שימש בעבר בתפקיד בפרקליטות מיסוי וכלכלה ובקשר עם מחלקת החקירות של מס הכנסה. נסיונו וההתמצאות בדיני המס המקומיים והבינלאומיים כמו גם הקשר עם מוסדות פיננסיים בישראל ומחוצה לה מאפשרים לתת מענה כולל לכלל הסוגיות העולות על הפרק. 

לפרטים נוספים וקבלת ייעוץ בנושא באופן דיסקרטי ניתן ליצור קשר עם אריאל ז'יטניצקי, עו"ד ורו"ח, ממשרדנו במייל או בטלפון (03-6251111). 

לצפיה בהוראות הנוהל לחצו כאן
 

לידיעתכם והיערכותכם בהתאם,

ז'יטניצקי וינשטין ושות', רו"ח

 

למבזקים נוספים של משרדנו לחצו כאן.

להרשמה למבזקים לחצו כאן.

Share
Share
Tweet
+1
Forward
**מבזק זה נועד למסירת מידע כללי בלבד ואין לראות בו מתן ייעוץ או מתן חוות דעת**
 
Copyright © 2015 Zitnitski Weinstein & Co., All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list


This email was sent to <<כתובת דואר אלקטרוני>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Zitnitski Weinstein & Co. · Yigal Alon 65 · Tel Aviv 6744316 · Israel

Email Marketing Powered by Mailchimp