Copy
אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

קיבוצניקים עם החברה
11.2.2016
והשבוע: עושים שינוי, משלבים תרבות והתנדבות, מקבלים פרסים, מגייסים תרומות ומכינים כריכים
מצטיינים בבריאות
למען out, עם in
במסגרת החשיפה של "קיבוצניקים למען החברה" עם קהלים הולכים וגדלים, לא רק בקיבוצים, קיבלנו מפעם לפעם ביקורת בונה, מאנשים שאוהבים את הפעילות, הטוענים שהמונח "למען" בשם המיזם, עלול ליצור תחושה של התנשאות או פטרונות כלפי החברה הישראלית.
מכיוון שברור שלא כך הוא, ומתוך רצון למנוע מראש כל אי הבנה בנושא, החלטנו בהתייעצות עם ההנהלה הציבורית שלנו, לשנות את שמנו ל"קיבוצניקים עם החברה".
קיבוץ עין צורים (צילום: ויקימדיה)
ערב של מעשים טובים
רעיון לשילוב של ערב תרבות והתנדבות מגיע אלינו מעין-צורים. תחת הכותרת: "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו"?, יזם הצוות המשימתי בקיבוץ - עידו תורן ודורית רמיאל - "ערב של מעשים טובים".
וכך הם כותבים: "הרבה אנשים בקיבוץ שלנו, עושים הרבה משהו להרבה מישהו... אז, החלטנו להרים ערב של מעשים טובים! בתכנית: מפגש מרתק עם עקיבא פוזן מארגון 'פעמונים' על ניהול נכון של כלכלת המשפחה, ועל העשייה הרבה של הארגון, וגם מגוון הזדמנויות למעשים טובים בקיבוץ ובאזור שלנו, וטעימה ממעשים שכבר מתקיימים".
ד״ר גברוש נחושתן

פרס מפעל חיים לקיבוצניק מיזרעאל
פרס מפעל חיים מטעם האגודה הישראלית לגרונטולוגיה הוענק לאחרונה לד"ר גברוש נחושתן מקיבוץ יזרעאל, על פועלו בתחום מדעי ההזדקנות. 
ד״ר נחושתן משמש מזה 14 שנים בתפקיד יו"ר עמותת "דורות בגלבוע" בהתנדבות, ומוביל את קידום איכות חיי הוותיקים באזור הגלבוע. 
בנימוקי הפרס נכתב בין היתר: "ד"ר נחושתן הוא חוקר, מרצה, מפתח, יוזם, מקדם, מכשיר, יועץ, תומך, פועל, מנחה, מלמד, מוביל ומתנדב עשרות שנים בתחום הגרונטולוגיה, תוך התמקדות בזקנה במרחב הכפרי. מחקריו, כתביו, תרגומיו וספריו מהווים לכולנו אבן דרך להבנת הזקנה וצרכיה הייחודים במרחב הכפרי".
עוד על פועלו ופעילותו של ד״ר נחושתן, תוכלו לקרוא כאן


{צילום: מיידה נחושתן}

מצעד הפרוטות הקיבוצי
עמותת איל"ן, סניף התנועה הקיבוצית, מסכמת בהצלחה את ההתרמה השנתית, שהתקיימה במסגרת "מצעד הפרוטות", מדווח דובר התנועה הקיבוצית. מעבר לתרומה הכספית שיקפו אירועי ההתרמה מעשה מחמם לב, כאשר מרביתה נעשתה על ידי תלמידי בתי הספר ובחלק מהקיבוצים אף כמשימה של חברת הילדים והנעורים.
משפחות המעוניינות להסתייע בעמותה מוזמנות להיות בקשר עם עדי רמות בדוא"ל: adiramot@tkz.co.il
פרויקט הכריכים של לקט ישראל
כריך לכל ילד רעב
פרויקט הכריכים של עמותת לקט ישראל הוא פרויקט הזנה ארצי שבמסגרתו מכינים מתנדבי העמותה כריכים טריים לילדים ממשפחות המצויות במצוקה כלכלית. בכל יום מכינים המתנדבים הפרוסים ברחבי הארץ יותר מ-8,400 כריכים ומשנעים אותם לבתי הספר עד השעה 8:30 בבוקר. הכריכים - מעל מיליון בשנה - מועברים ליותר מ-120 בתי ספר במעל ל-30 ערים ברחבי המדינה.
כעת זקוקים בעמותה למתנדבים נוספים שיקחו חלק בפרויקט, ויסייעו להעניק כריך לכל ילד רעב.
לפרטים נוספים, מוזמנים לפנות למירית אליס בארגון "לקט ישראל", בדוא"ל: volunteer@leket.org
או בטלפון: 09-7909223

 
עוד על מיזם ההתנדבות הקיבוצי
לארכיון דפי הקשר שלנו
האותיות הקטנות
  • כל המלצה או בקשה המפורסמת בדף הקשר, עוברת בדיקה ראשונית, אך אין באפשרותנו לבדוק את כל הפרטים. אנו ממליצים לעשות בדיקה אישית לפני ההתחייבות להתנדבות.
  • בשל ה"מגדור" של השפה העברית, וכדי למנוע סרבול בקריאה, מרבית הפניות בדף הקשר מנוסחות בלשון זכר, אך מכוונות לנשים ולגברים כאחת.
  • להסרה אוטומטית מרשימת הדיוור של "קיבוצניקים עם החברה", ליחצו על ״הסרה״ .
Copyright © 2016 קיבוצניקים עם החברה, כל הזכויות שמורות.
רוצים לשנות את הדרך בה אתם מקבלים הודעה זו?

Email Marketing Powered by Mailchimp