Copy
אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

קיבוצניקים למען החברה
22.10.2015
והשבוע: קוטפים למען נזקקים, מנגישים את האקדמיה, מנקים מרזבים, ושומרים על ילדי הגן
 
קוטף צעיר בפעולה
מפרדסי הקיבוצים ישירות לנזקקים
מאות מתנדבים, מכל הגילים, השתתפו ביום שישי האחרון (16.10) בקטיף קיבוצי של פרי הדר עבור משפחות נזקקות שנערך לרגל יום המזון העולמי, בשלושה מוקדים: קיבוץ דגניה ב׳, קיבוץ גבעת-חיים איחוד וקיבוץ גליל-ים.
את הקטיף ארגנו שני גופים: "קיבוצניקים למען החברה" - מיזם ההתנדבות התרומה והמעורבות החברתית של התנועה הקיבוצית; ועמותת "לקט ישראל", האוספת עודפי מזון משדות וממטעים ומעבירה אותם לאלה שאין ידם משגת.
אז כמה כמה?
בפרדסי דגניה ב' נקטפו 3,000 ק"ג של אשכולית אדומה על-ידי 400 מתנדבים, 
בפרדסי גבעת-חיים איחוד נקטפו 4,500 ק"ג של קלמנטינות על-ידי 90 מתנדבים,
ובפרדסי גליל-ים, נקטפו 7,800 ק"ג של אשכולית אדומה על-ידי 100 מתנדבים.
יבול הקטיף הועבר ישירות ל-7,700 משפחות של נתמכים.
 
מתנדבים ללמד ב"אוניברסיטה בעם"
זו השנה הרביעית שתכנית "אוניברסיטה בעם" פועלת גם בעזרת כ-20 מתנדבים מקיבוץ בארי באוניברסיטת בן גוריון, והשנה הצטרפו אליה 25 מתנדבים מקיבוץ מעגן-מיכאל בסניף החיפאי החדש שנפתח.
"אוניברסיטה בעם" היא תכנית חברתית, שמטרתה להנגיש את האקדמיה לאוכלוסיות נזקקות.
התלמידים לומדים במהלך השנה קורסים אקדמיים בהנחיית סטודנטים, ובקיץ זוכים ללימודי העשרה במספר מקצועות על-ידי מתנדבים. התלהבות והנאה רבה נרשמות להן בכל שנה הן מצד התלמידים ולא פחות מהם, מצד המתנדבים. לצפייה בכתבה על סניף חיפה הקליקו כאן

פרטים נוספים ניתן לקבל משהם עדי, רכזת המעורבות החברתית במעגן-מיכאל, בדוא"ל: kehilatee@gmail.com
מנקים גגות בעמיעד. צילום: שני בול
מתנדבים לנקות מרזבים של ותיקים  
בקיבוץ עמיעד כבר מרגישים את החורף ונערכים אליו.  לאחרונה יצאו 60 מבוגרים וילדים שהתנדבו, למבצע ניקוי גגות ומרזבים בבתים של קשישים וחברי קיבוץ עם צרכים מיוחדים, שאינם יכולים לטפס עוד על הגג בעצמם. דורון סנדק מנהל בית טואקיז של ותיקי הקיבוץ ורכז התרבות בעמיעד, מספר כי בתוך כמה שעות השלימו את ניקוי תעלות המרזבים בכדי למנוע את הצפתן במי גשמים בחורף המתקרב.  בתום העבודה חיכתה להם ארוחה טעימה ושתיה במועדון הקיבוץ.

עוד פרטים באתר הקיבוץ
 
מתנדבים עם "הטובים" בגני ילדים
מעל 300 מתנדבים שמרו מחוץ לשערי גני ילדים ברחבי הארץ עם סיום עוד יום פעילות של "הטובים" מבית "קבלה לעם".
אביהו סופר, מרכז הפעילות במיזם ההתנדבות לשמירה על גני הילדים אומר (ל-ynet), כי לשמחתו ישנה היענות רבה. "לא מפסיקות להגיע פניות מצד אנשים המעוניינים לבוא ולהתנדב. על פי צו השעה, אנו קוראים לאזרחים נוספים לפנות אלינו ולהצטרף למערך ההתנדבותי ולשמור בגן ילדים הקרוב למקום מגוריהם", הוא מוסיף.
במוקד "הטובים" מציינים כי למרות שאזרחים רבים מכל חלקי האוכלוסייה נענו לקריאה בפייסבוק ובמוקד הטלפוני עדיין קיים פער בין מספר הגנים המעוניינים בשמירה לבין מספר המתנדבים.
לעוד מידע ותמונות הקליקו כאן
עוד על מיזם ההתנדבות הקיבוצי
לארכיון דפי הקשר שלנו
האותיות הקטנות
  • כל המלצה או בקשה המפורסמת בדף הקשר, עוברת בדיקה ראשונית, אך אין באפשרותנו לבדוק את כל הפרטים. אנו ממליצים לעשות בדיקה אישית לפני ההתחייבות להתנדבות.
  • בשל ה"מגדור" של השפה העברית, וכדי למנוע סרבול בקריאה, מרבית הפניות בדף הקשר מנוסחות בלשון זכר, אך מכוונות לנשים ולגברים כאחת.
  • להסרה אוטומטית מרשימת הדיוור של "קיבוצניקים למען החברה", ליחצו על ״הסרה״ .
Copyright © 2015 קיבוצניקים עם החברה, כל הזכויות שמורות.
רוצים לשנות את הדרך בה אתם מקבלים הודעה זו?

Email Marketing Powered by Mailchimp