Copy
 
 
Logo
 
 
facebook twitter youtube linkedin english
 
 
Kamuda İyi Yönetişim
Vatandaşın Yaşam Kalitesini Artırır
 
 
 
Kamuda İyi Yönetişim Sertifika Programı’nın
İlk Mezunları Diplomalarını Aldılar
 
 
 
 
image 1
 
Kamu sektöründe görev alan yöneticilerin, “iyi yönetişim” konusunda bilgi ve farkındalık düzeylerini artırmak amacıyla BÜYEM işbirliği ile düzenlediğimiz Kamuda İyi Yönetişim Sertifika Programı’nın 2016 Dönemi mezuniyet töreni, üst düzey kamu yöneticilerinin
geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

Program, kamu politikaların oluşturulmasında ve uygulanmasında katılımcı demokrasiyi geliştirmek ve yenilikçi yöntemler ile kamu işletmelerinde hizmet kalitesini artırmak üzere geleceğin lider kamu yöneticilerinin yetkinliklerini geliştirmeyi hedefliyor.
 
image 1
 
Açılış konuşmalarını Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Metin Çakmakçı ve
Spor Genel Müdürlüğü İç Denetim Birim Başkanı Ahmet Kebeli’nin yaptığı törenin
kapanışında ise kurucumuz Dr. Yılmaz Argüden söz aldı.

Prof. Dr. Metin Çakmakçı, “İyi yönetişim, yaşam kalitesini artırmanın ve sürdürülebilir başarının temelidir. Ulusların yükselmesi ancak kapsayıcı kalkınma ile mümkündür.
Güven ortamının gelişmediği toplumlarda kapsayıcı kalkınma sağlanamaz” dedi.

Katılımcıları temsilen konuşan Ahmet Kebeli, “Kamuda İyi Yönetişim eğitiminin kamu uzmanları için büyük bir fırsat olduğunu, eğitimden azami derecede faydalandıklarını” belirtti. “Bizden sonraki katılımcıların da bu eğitimin her dakikasını aynı verimlilikle değerlendireceklerine inanıyorum” dedi.

Kapanış konuşmasını gerçekleştiren Dr. Yılmaz Argüden, “Bilgi ve sevgi paylaştıkça artar. Akademi yönetişim konusunda gerek kendi bilgi ve deneyimlerini, gerekse dünyadaki en iyi uygulamaları geleceğin liderleri olma potansiyeline sahip, iyi yetişmiş kamu yöneticileri ile paylaşarak, kamu ile vatandaş arasındaki güven ortamını geliştirmeyi hedefliyor” dedi.
 
image 1
 
Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Başbakanlık Uzmanları Derneği, Bilişim Uzmanları Derneği, Enerji Uzmanları Derneği, Kamu İç Denetçileri Derneği, Maliye Uzmanları Derneği, Rekabet Uzmanları Derneği, Tütün ve Alkol Piyasası Uzmanları Derneği, Yasama Derneği, Yasama Uzmanları Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen 96 saatlik yoğun eğitim programını başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan katılımcılara “Uzmanlık Belgeleri” takdim edildi.
 
image 1
 
 
 
 
 
Argüden Yönetişim Akademisi Tanıtım Filmi
 
image 1
 
 
 
 
 
image 1
 
Argüden Yönetişim Akademisi ‘iyi yönetişim’ konusunda düşünce lideri
 
Akademi, yayınlarıyla ülke ve dünya gündemine katkı sağlıyor, G20 ve OECD gibi uluslararası kurumlara öneriler sunuyor.
 
 
 
 
İLETİŞİM
 
 
  Akasya Caddesi No: 2 Göztepe Mah., Göksu Anadolu Hisarı, Beykoz 34815 İstanbul, Türkiye
 
 
  www.argudenacademy.org
 
 
 
  +90 (216) 280 51 14
 
 
  newsletter@argudenacademy.org
 
 
 
 
ARGÜDEN YÖNETİŞİM AKADEMİSİ © 2016
 
 
İyi Yönetişim, Kaliteli Yaşam
 
 
Email almak istemiyorsanız tıklayın