Copy
Spravodaj RPS august 2016
View this email in your browser
Spravodaj Ochrany dravcov na Slovensku

Začíname dôležitým oznamom - do registrácie príspevkov na konferenciu Zoológia 2016, kde je špeciálna sekcia venovaná dravcom a sovám, ostáva už iba týždeň! Všetky informácie a odkaz na registráciu nájdete tu.

SOKOL ČERVENONOHÝ nás najviac potešil tým, že sa nám podarilo dohľadať rekordných 5 párov, v každom hniezde boli 4 mláďatká, čo je maximálny počet pre daný druh. V rámci projektu LIFE na ochranu druhu sa hniezda strážili, nakoniec vyletelo 19 mláďat. Zaznamenali sme tak najúspešnejšie hniezdenie od roku 2005. Jesenná migrácia je už v plnom prúde, od augusta prebieha pravidelné sčítanie druhu na šiestich nocoviskách. Viac na www.falcoproject.eu a https://www.facebook.com/falcoproject.

Projekt LIFE ENERGIA priniesol najväčší pokrok v podobe výberu prvkov, ktoré sa postupne inštalujú na vybrané úseky elektrických vedení. Tie sa tak stanú viditeľné pre vtáctvo, aby nedochádzalo k nárazom. Okrem toho sme v súťaži vybrali dodávateľa, ktorý zabezpečí výsadbu a starostlivosť o 550 stromov. Budú tiež slúžiť na zvýšenie viditeľnosti vedení v ich blízkosti. Na web stránke projektu pribudli 4 články o výsledkoch prieskumu medzi našimi terénnymi mapovateľmi. Prípravy na výstavu „Sedím na vedení a je mi dobre“ vrcholia, o jej otvorení vás budeme včas informovať :-) 
Viac na www.lifeenergia.skwww.facebook.com/lifeenergia.sk.

V auguste sme zaznamenali 61 mediálnych výstupov. Sme veľmi radi, že okrem členov sekretariátu, ktorí sa v médiách objavujú pravidelne, sa k rôznym témam vyjadrovali aj naši ďalší členovia. Veľmi pekne ďakujeme Štefanovi Mikiarovi, Vladovi Slobodníkovi  a Stanovi Kováčovi za ich príspevky.

Na www.dravce.sk pribudli 4 tlačové správy, 3 nové články v aktualitách, 2 fotopríbehy.
Jedna z tlačových správ, ktorá sa venovala použitiu vysielačiek na orla kráľovského, bola publikovaná aj na stránke kampane Návrat orlov.
Na našom Facebooku sme uverejnili viac ako 50 príspevkov, blížime sa k 3800 fanúšikom :-)
Pridajte sa k nám a odporučte nás aj svojim priateľom :-)


Krásne septembrové dni vám želajú,
Lucia Deutschová a Martina Brinzíková Badidová 


This email was sent to badidova@dravce.sk
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Raptor Protection of Slovakia · Kuklovska 5 · Bratislava 841 04 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp